Pierwsze mecze ESL MP za nami. Faworyci nie zawiedli. Pompa będzie zaskakiwać

ESL MP Foto: Adam Łakomy / ESL Polska

W poniedziałek wystartowały rozgrywki kolejnego sezonu ESL Mistrzostw Polski Jesień 2020. W grze zobaczyliśmy m.in. x-kom AGO i PACT, które nie rozczarowały kibiców i pewnie zwyciężyły swoje mecze.

Zawodnicy x-kom AGO weszli w poniedziałek do biura, zrobili swoją pracę i zamknęli zakład. Tak najkrócej można opisać, to co wydarzyło się w ich meczu z Team Gaminate. Mistrzowie nie mieli litości dla beniaminka, ogrywając go spokojnie, z dużyą pewnością na de_nuke i de_vertigo. W sumie AGO oddało Gaminate tylko 15 rund. Ciężko wskazać najlepszego zawodnika tej rywalizacji, bo wszyscy po stronie Jastrzębi prezentowali się solidnie.

Problemów ze swoim oponentem nie mieli również zawodnicy Actina PACT, która zwyciężyła dwa mecze z najlepszą drużyną eliminacji - PLMIX. Piotr "morel" Taterka i jego koledzy byli równorzędnym rywalem dla PACT tylko na de_nuke i o mały włos tam nie triumfowali. Kacper "darko" Ściera wraz ze swoim zespołem chcą w końcu zdobyć tytuł ESL MP, powtarzalność to pierwszy krok na tej drodze.

Ostatnim dwumeczem poniedziałkowej serii spotkań, ale nie najmniej ważnym, było starcie debiutantów - los kogutos i Pompa Team. Zespoły podzieliły się punktami, ale pewno do notesów skautów po tych meczach trafili darchevile, skrzynka czy blacktear5. Wydaje się, że w tym sezonie ESL MP, to będą zawodnicy, którzy dadzą swoim drużynom wiele dobrego. Powiem więcej, patrząc na grę Pompa Team, coś mi mówi, że ten zespół zaskoczy w tym sezonie nie jednego faworyta.

We wtorek przede wszystkim nasze spojrzenia będą skierowane na pierwszy hit tego sezonu, gdzie Izako Boars zagra z Wisłą All in Games Kraków. Obie ekipy w ostatnim czasie notowały dobre występy na arenie międzynarodowej, ale także obie mają w swoim składzie indywidualności, które w pojedynkę mogą wygrać spotkania. Obie mają także aspiracje, by w tym sezonie zaprezentować się nieco lepiej niż w ostatnim. Liczymy więc na dobre widowisko już na inaugurację sezonu. Oprócz tego zobaczy starcie los kogutos i PACT. Czy Koguciki zaskoczą faworytów?

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze