Nie ma już niepokonanych drużyn w ESL Mistrzostwach Polski!

Actina PACT Foto: esportmania / Materiały prasowe

W trzeciej kolejce spotkań w ESL Mistrzostwach Polski Jesień 2020 oglądaliśmy tylko trzy dwumecze. Absolutnym hitem tej serii było starcie AVEZ i x-kom AGO, ale niemniej ciekawie przebiegała rywalizacja PACT z Team Gaminate. lunatic i spółka niespodziewanie stracili punkty.

Decyzja o zwiększeniu liczby drużyn w fazie grupowej ESL MP niewątpliwie pozytywnie wpłynęła na poziom rywalizacji i emocje dostarczane widzom. Nawet faworyci nie mogą się czuć pewnie w starciach z beniaminkami. W poprzednich edycjach było to wielką sensacją gdy AGO, PACT czy IHG przegrywały z niżej notowanymi rywali. Teraz jest to co najwyżej zaskoczenie.

Gracze Actina PACT przed tą kolejką byłli jedyną niepokonana drużyną w stawce. Wszyscy zdawaliśmy sobie sprawę z potencjału Team Gaminate, który udowodnił swoją siłę już w eliminacjach i gdzieś tam spodziewaliśmy się, że mogą na jednej z map "powalczyć". Tymczasem wygrali z PACT na de_inferno, które w tym sezonie grali po raz pierwszy. Na de_train górą byli bardziej doświadczeni strzelcy PACT, ale i tak, 3 z 6 punktów w rywalizacji z faworytem na pewno cieszą. Na specjalne wyróżnienia za to spotkanie zasługują Mikołaj „Miki Z Afryki” Szemraj i Sebastian „fr3nd” Kuśmierz.

W poniedziałek oczy wszystkich kibiców były skierowane na starcie x-kom AGO i AVEZ, które nie rozczarowało pokładanych nadziei. Co prawda na pierwszej mapie Jastrzębie spokojnie wyeliminowały wszystkie atuty strzelców Ośmiorniczek, tak na drugiej było o wiele ciekawiej. AGO prowadziło do przerwy 11:4. Ba, nawet po wygranych pistolach było 12:4, ale AVEZ jakimś cudem wróciło do tego spotkania i wywalczyło cenny remis.

To sprawia, że po 3. kolejce liderem tabeli jest Wisła All in Games Kraków, dalej plasuje się AGO, PACT i niespodziewanie Team Gaminate. Już za tydzień naprawdę mocne mecze, bo lunatic i jego koledzy podejmą IHG, a w dwumeczu kolejki Wisła zagra z Jastrzębiami.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze