Illuminar Gaming w finale ESL Mistrzostw Polski!

Snax i reatz Foto: Maciej Kołek / Illuminar Gaming

Finałowy weekend ESL Mistrzostw Polski rozpoczęliśmy od starcia AVEZ Esport i Illuminar Gaming. Dla niebieskich miał to być rewanż za półfinał poprzedniej edycji i początek drogi do odzyskania krajowego trofeum.

W oczach wielu ekspertów Illuminar Gaming było faworytem do zdobycia trofeum w tym sezonie. Rzeczywiście początek zmagań na de_vertigo należał do Niebieskich, ale Ośmiorniczki wraz z trwaniem spotkania chwytały wiatr w żagle. Zresztą idealnie oddaj to wynik do przerwy - 8:7 na korzyść IHG. Po zmianie stron, AVEZ doszło do głosu i prowadziło nawet 12:8. Niestety tę przewagę zaprzepaściło, więc zobaczyliśmy dogrywki. Tam prowadzenie zmieniało się częściej niż kierunek wiatru na Wielkiej Krokwi. Ostatecznie tę wojnę nerwów lepiej wytrzymała formacja wicemistrzów Polski, którzy triumfowali 22:20. Specjalne wyróżnienie za tę planszę należy przyznać Kacpowi "Kylarowi" Walukiewiczowi, którego wejścia na bombsite'y były nie do zatrzymania.

Drugą mapą rywalizacji było de_mirage, które AVEZ grywa rzadko i niechętnie, a IHG czuje się tam jak ryba w wodzie. I to było widać od pierwszej do ostatniej rundy. Niebiescy kontrolowali przebieg meczu, a ich ataki miały dobre tempo oraz finalizację, Najjaśniejszą postacią w obozie Illuminar był bezapelacyjnie Arek "Vegi" Nawojski, a jak czyścił bombsite'y możecie zobaczyć poniżej.

Decydującą mapą rywalizacji był Overpass, gdzie ciężko było wskazać wyraźnego faworyta. Lepiej zaczęło AVEZ, bo od dwóch zwycięskich rund, ale potem to IHG przejęło inicjatywę, Na szczęscie Ośmiorniczki nie przejęły się zbytnio kilkoma zwycięskimi rundami rywali i w końcówce pierwszej połowie zaliczyły skuteczny comeback. Po zmianie stron AVEZ miało swoje momenty, ale IHG doprowadziło mecz do końca i zwyciężyło rywalizację 2:1.

W drugim półfinale zobaczymy Wisła All in Games Kraków i Actina PACT. Wisła już dzisiaj rozegrała spotkanie ze Sprout, w ramach ESEA MDL, ale niestety przegrała. Zobaczymy czy zawodnicy Białej Gwiazdy odbudują morale w ESL MP.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze