IHG przeprawi się przez Wisłę? Ten mecz da wiele odpowiedzi

Hades/mouz Foto: 1) Jeremi Śpiewak 2) Adela Sznadjer / Wisła Kraków/Dreamhack

Na takie spotkanie czekaliśmy cały sezon ESL Mistrzostw Polski. Aktualny lider tabeli, Wisła All in Games Kraków, podejmie Illuminar Gaming. Z całą odpowiedzialnością możemy stwierdzić, że będzie to jeden z najciekawszych dwumeczów fazy zasadniczej tego sezonu.

Organizatorzy ESL Mistrzostw Polski przyzwyczaili nas do tego, że początki tygodnia w ich rozgrywkach są niezwykle ciekawie. Tym razem jednak dostaniemy coś naprawdę wielkiego, spécialité de la maison, czyli starcie Wisły All in Games Kraków i Illuminar Gaming. W fazie zasadniczej ciekawszego zestawienia już chyba nie będzie. IHG w ostatnich tygodniach prezentuje naprawdę dobrą formę, o czym może świadczyć chociażby awans do zamkniętych kwalifikacji IEM Beijing-Haidian 2020 Europe czy turnieju NIne to Five 5. Wisła jednak imponuje powtarzalnością i konsekwencją, szczególnie na polskim podwórku. Zawodnicy Białej Gwiazdy jasno deklarują, że w tym sezonie chcą zdobyć mistrzostwo Polski i mają ku temu ogromne możliwości.

Oczywiście wszystkich kibiców emocjonuje spotkanie drużyn, które są w tej chwili w najlepszej formie, ale zarówno w poniedziałek, jak i we wtorek, wiele może pozmieniać się także w środku tabeli. Po dziesięciu meczach AVEZ ma tylko 13 punktów, a w tym tygodniu Ośmiorniczki podejmą Actina Pact i PGE Turów Zgorzelec. Jeśli zawodnicy Jędrzeja Rokity myślą fazie pucharowej, muszą walczyć o każdy punkt.

Na baczności muszą mieć się także strzelcy x-kom AGO, którzy jeszcze niedawno byli wiceliderem, a teraz zajmują czwartą lokatę i czują na plecach oddech beniaminka Team Gaminate. Jastrzębie sprawdzą się w tym tygodniu na tle PGE Turów Zgorzelec i Pompa Team, natomiast fr3nd i spółka podejmą PLMIX.

Spotkania można śledzić w poniedziałek i wtorek od godziny 18:30 na Twitchu oraz w telewizji Polsat Games.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze