Dla kogo ESL mistrzostwo Polski?

ESL MP Foto: Adam Łakomy / ESL Polska

W rywalizacji o ESL Mistrzostwo Polski pozostały już tylko cztery drużyny. Wśród nich nie ma x-kom AGO, więc wiemy, że w niedzielę poznamy nowego mistrza! Będzie nim ktoś z grona - Illuminar Gaming, AVEZ Esport, Wisła All in Games Kraków lub Actina PACT.

Tylko jedna organizacja z tej czwórki ma na swoim koncie mistrzostwo kraju i jest to Illuminar. Pozostałe jeszcze nigdy nie zdobyły tego wyróżnienia. Najbliżej byli zawodnicy AVEZ, którzy w poprzednim sezonie wraz z x-kom AGO walczyli w finale rozgrywek. Chrapkę na ten tytuł mają jednak również strzelcy Actina PACT. Jak deklaruje lunAtic, to personalnie najlepsza drużyna CS:GO, jaką PACT miało w swojej historii. Kiedy więc jak nie teraz? Wisła All in Games Kraków była najlepsza podczas sezonu zasadniczego, ale w oczach ekspertów to niekoniecznie oznacza, że sięgną po końcowy triumf. Tylko jeden z 10 przepytanych przez nas specjalistów, wskazał Wisłę jako swojego faworyta.

AVEZ z kolei może się okazać czarnym koniem tych rozgrywek, bo nikt nie traktuje ich na tyle poważnie, by świeżo po zmianach w składzie mieli pokonać IHG? Ale z drugiej strony dlaczego mieliby tego nie zrobić? Mają zdolnego IGL-a, mają niesamowite indywidualności w postaci Kylara i KEiia, jednego z najlepszych snajperów w kraju, a także odrobinę młodzieńczego szaleństwa Ricziego? AVEZ nie będzie faworytem w starciu z Illuminar Gaming, ale to paradoksalnie może być ich największy atut.

Półfinałowe zmagania zaczniemy o godzinie 16:00, natomiast od godziny 13:30 zapraszamy na nasze studio na Youtube.

Zobacz komentarze