Czy x-kom AGO obroni tytuł? Dziś pierwsze mecze kolejnego sezonu ESL Mistrzostw Polski

Furlan Foto: x-kom AGO

Mimo iż na liczbę meczów polskich drużyn w międzynarodowych turniejach nie możemy narzekać, to jednak największe emocje budzi rywalizacja na krajowym podwórku. 7 września startuje kolejny sezon ESL Mistrzostw Polski Jesień 2020, a dominację na rodzimej scenie będzie chciało utrzymać x-kom AGO.

Kto czarnym koniem, kto faworytem?

W tym sezonie zobaczymy aż 10 zespołów w fazie grupowej, czyli o dwa więcej niż w poprzedniej edycji. To oznacza więcej zawodników, więcej meczów i oczywiście więcej emocji. Wśród faworytów nadchodzącego sezonu jednym tchem możemy wymienić ekipę mistrzów x-kom AGO, byłych mistrzów Illuminar Gaming i aspirujących do pierwszego tytułu w historii PACT. AVEZ też na pewno będzie chciało sięgnąć po puchar, po tym jak świetnie pokazali się w poprzedniej edycji.

Kto może sprawić niespodziankę? Z pewnością liczymy na Izako Boars, które w międzynarodowych rozgrywkach pokazało, że potrafi ogrywać naprawdę solidne europejskie ekipy. Wydaje się, że kilka niespodzianek mogą sprawić gracze PLMIX czy Team Gaminate. Szczególnie Ci pierwsi, w których składzie znajduje się paru doświadczonych zawodników.

Młodzież świeci jasnym blaskiem

Podczas ESL Mistrzostw Polski Jesień 2020 zobaczymy w akcji najlepszych polskich zawodników Counter-Strike: Global Offensive. W ostatnich miesiącach zdecydowanie jasnym blaskiem bije gwiazda Miłosza "mhl" Knasiaka. Snajper x-kom AGO już w poprzednich ESL MP był wyróżniającą się postacią, a po finale odebrał nawet statuetkę MVP.

Na pewno trzeba zwrócić uwagę na zabójczy duet AVEZ - KEi, Kylar. Młodzi zawodnicy potrafią strzelać i przy wsparciu byaliego mogą doprowadzić Ośmiorniczki do zwycięstwa. PACT liczy na pewno na swoich młokosów - Goofy'ego i Sobola. Obaj są zdolnymi graczami, ale muszą ustabilizować swoją formę, jeśli PACT chce wygrać ESL MP.

Tak naprawdę każdy zespół ma 1-2 wyróżniających się strzelców, a to zwiastuje nam kapitalne widowisko już od pierwszego meczu fazy grupowej.

Kto z kim na początek?

Rozgrywki ESL Mistrzostw Polski Jesień 2020 zaczniemy od godziny 18:00, 7 września. Na otwarcie mistrz zagra z debiutantem, czyli x-kom AGO - Team Gaminate. I choć wydawać by się mogło, że będzie to jednostronne widowisko, MikiZAfryki wraz z kompanami na pewno mogą sprawić niespodziankę. A jak wygląda cała rozpiska dzisiejszych meczów?

  • 18:30, x-kom AGO vs. Team Gaminate
  • 19:30, Team Gaminate vs. x-kom AGO
  • 20:30, los kogutos vs. Pompa Team
  • 20:30, PLMIX vs. Actina PACT
  • 21:30, Pompa Team vs. los kogutos 
  • 21:30, Actina PACT vs. PLMIX

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze