Wisła Kraków zdominowała PACT. Biała Gwiazda drugim finalistą ESL Mistrzostw Polski!

Mynio Foto: Łukasz Twardowski / Wisła All In Games Kraków

Wisła All in Games Kraków zdominowała fazę zasadniczą ESL Mistrzostw Polski i jasno deklarowała chęć zdobycia pierwszego mistrzowskiego tytułu.

Dawid "lunAtic" Cieślak deklarował w rozmowie z nami, że to najlepsza drużyna w historii organizacji Actina PACT, a trzech z dziesięciu przepytanych przez nas ekspertów wskazało ich nawet jako triumfatora rozgrywek ESL MP. Na pierwszej mapie tych mistrzowskich aspiracji widać nie było, bo to Wiślacy dominowali. Przynajmniej na początku. Pierwsza cześć de_inferno padła ich łupem 12:3. Po zmianie stron PACT zaczęło wracać. Solidna obrona zaczęła dawać punkty, a w obozie ekipy z Krakowa robiło się coraz goręcej. W końcu jednak wejścia na B okazały się skuteczne i Wisła zapewniła sobie 16. punkt.

Train to jedna z ulubionych map Wisły i choć zaczęli po stronie atakującej, to nie odstępowali kroku PACT. Zawodnicy prowadzeni przez lunAtica wiedzieli, że muszą tą mapę wygrać. Niestety do przerwy przegrywali, i to dość znacząco, bo 5:10. Po zmianie stron Wisła była w swoim naturalnym środowisku, bo występowała po stornie broniącej. Była więc w uprzywilejowanej sytuacji do zwycięstwa i to wykorzystała. Zdobyła 15 punkt, ale PACT zaczęło comback. W końcu jednak obrona okazała się skuteczna, a Wisła zamknęła mapę wynikiem 16:11 i cały mecz 2:0.

To oznacza, że w niedzielę zobaczymy WIsłę All in Games Kraków i Illuminar Gaming. Spotkanie można będzie śledzić na streamie ESL Polska.

Zobacz komentarze