ESL i DreamHack nawiązują współpracę z chińskim hegemonem

huya Foto: Materiały prasowe

Jedna z największych platform streamingowych w Chinach, Huya, została wyłącznym partnerem medialnym dla głównych zawodów esportowych spod szyu ESL i DreamHack w językach chińskich.

Zgodnie z tą umową chińskojęzyczne transmisje wydarzeń CS: GO i Dota 2 przez ESL i DreamHack będą transmitowane wyłącznie na Huya w 2020 roku. Zgodnie z komunikatem prasowym wydanym przez obie strony, na Huya będą prowadzone transmisję w języku chińskim i mandaryńskim.

Umowa obejmuje wszystkie nadchodzące turnieje Masters z ESL Pro Tour, takie jak wydarzenia ESL One, IEM i ESL Pro League, a także wydarzenia DreamHack CS: GO i Dota 2. Pierwszym turniejem transmitowanym w ramach tej umowy jest ESL One Cologne 2020, zaplanowany na 21 sierpnia. To już nie pierwszy raz, kiedy ESL i Huya tworzą wspólny projekt, pierwszy raz współpracowali w 2019 roku.

Huya jest prawdziwym hegemonem, jeśli chodzi o transmisje esportowe w regionie chińskim. Przypomnijmy, że platforma posiada też ekskluzywne prawa do rozgrywek League of Legends - LCK, LCS i LEC.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze