ENCE dołącza do uczestników IEM Major Katowice

ENCE Foto: ESL

W sobotę odbyły się dwa mecze w ramach europejskiego Minora. Jednym z nich był finał drabinki wygranych, w którym zawodnicy ENCE pokonali North. Tym samym Finowie zapewnili sobie awans na IEM Major Katowice.

*Esportmania jest partnerem medialnym ESL i Intel Extreme Masters

Kolejny dzień europejskiego Minora rozpoczął się od pojedynku pomiędzy Teamem Vitality a Valiance. Porażka oznaczała pożegnanie z turniejem, więc obie drużyny zostawiły serca na serwerze. Pierwsza mapa padła łupem drużyny Rokasa „EspiranTo” Milasauskasa. Na kolejnej arenie musiała ona uznać wyższość przeciwników. W decydującym starciu była już o krok od zwycięstwa, ale w decydującym momencie Francuzi odwrócili losy spotkania. Ogromną zasługę miał w tym Mathieu „ZywOo” Herbaut, który wspiął się na wyżyny swoich umiejętności. Ostatecznie trójkolorowi sięgnęli po zwycięstwo.

Valiance 1:2 Team Vitality

(Cache 16:13, Dust II 13:16, Inferno 14:16)

ENCE jest najskuteczniejszą ekipą na europejskim Minorze. Finowie zakończyli fazę grupową z czystym kontem. Następnie pokonali Valiance i zapewnili sobie miejsce w finale drabinki wygranych. Ich przeciwnikiem zostało North. W bezpośrednim starciu obie ekipy szły łeb w łeb. W regulaminowym czasie gry nie udało się rozstrzygnąć losów pierwszej mapy. Dopiero w drugiej dogrywce zespół Jere „sergeja” Salo przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. Duńczycy całkowicie stracili zapał po dotkliwej porażce. Na drugiej arenie zostali zdeklasowani przez rywali. W efekcie reprezentanci ENCE uplasowali się na pierwszym miejscu w klasyfikacji końcowej.

ENCE 2:0 North

(Train 22:20, Inferno 16:7)

Zobacz komentarze