Dziki zjadły Ośmiornicę, Izako Boars w finale Polskiej Ligi Esportowej!

Izako Boars

AVEZ przyzwyczaiło nas w tym turnieju, że w ich meczach jest masa emocji, tym razem nie było inaczej. Jednak po trzech mapach musieli uznać wyższość Izako Boars, które ostatecznie pokonało ich wynikiem 2:1.

Ciężko było wskazać faworyta tego meczu, naturalnie byłoby nim Izako, ale nie możemy zapomnieć o formie jaką zaprezentowało AVEZ dzień wcześniej oraz tym, że w trakcie fazy online Ośmiorniczki pokonały Dziki 2:1. Starcie rozpoczęliśmy od Traina, był to wybór AVEZ.

Podopieczni hypera rozpoczęli od strony broniącej i z łatwością wygrały rundę pistoletową oraz następną, po zdobyciu lepszego ekwipunku AVEZ udało się zdobyć rundę, lecz był to jednorazowy wystrzał. Później do punktowania wróciło Izako Boars, które robiło to wręcz bezbłędnie. Doprowadzili do rezultatu 9:1, w końcówce połowy napotkali problemy i AVEZ zaczęło odrabiać straty, połowa skończyła się 10:5. Po zmianie stron obie drużyny grały w kratkę, praktycznie runda za rundę co spowodowało końcowy wynik 16:12 dla Dzików.

Drugą mapą starcia był Nuke, czyli wybór Izako Boars. AVEZ mimo zwycięstwa rundy nożowej zdecydowało się grać po stronie atakującej. Widać, że Ośmiorniczki przygotowały się do tego wyboru, grały świetnie przeprowadzając co chwila udane ataki wygrali połowę 9:6. Po zmianie stron Izako Boars próbowało wrócić do spotkanie, jednak to spełzło na niczym. AVEZ ostatecznie wygrało 16:12.

Decydującą mapą meczu okazał się Overpass. Teraz Ośmiorniczki zaczęły po stronie broniącej, mimo dobrego początku nie udało się wygrać pierwszej połowy, skończyło się 7:8 dla Dzików. Po zmianie stron dalej Izako Boars prezentowało wyśmienitą formę i była to dla nich najłatwiejsza część tego BO3. Wygrali 1:8, co dało ostateczny wynik 8:16 i to Dziki meldują się w finale, w którym zagrają z PACT. Transmisje możecie śledzić na kanale Izaka.

Zobacz komentarze