Jeden dzik to za mało, czyli 5 wniosków po pierwszym dniu finałów ESL MP

NEEX Foto: Materiały prasowe

Za nami pierwszy dzień rywalizacji podczas finałów ESL Mistrzostw Polski. Nasz korespondent w Katowicach, Tomasz Chomczyk podsumowuje i wyciąga wnioski z tego, co działo się na inaugurację. Kto zawiódł? Kto zaskoczył?

1) Pistole albo bilet do domu

Ćwierćfinałowe starcia w ramach ESL Mistrzostw Polski pokazały nam, jak ważne są obecnie rundy pistoletowe. Virtus.Pro w pojedynku z AGO wygrało wszystkie rundy pistoletowe, a w konsekwencji obie mapy. PACT również nie dało postrzelać IB, zgarniając 4/4 "pistole" wyeliminowało Dziki z turnieju. Chociaż Valve robi wszystko by CS był mniej uzależniony od rund z podstawowym wyposażeniem, one nadal mają olbrzymie znaczenie.

2) AGO, do łóżek!

Wydaje się, że odpoczynek, to najlepsze lekarstwo na problemy trapiące AGO Esports. Zawodnicy Jastrzębi dość łatwo przegrali inauguracyjne starcie finałów ESL Mistrzostw Polski. AGO kompletnie nie przypominało zespołu, który widzieliśmy w lutym na WESG. Słabo strzelecko, dramatycznie taktycznie, masa głupich decyzji i gra indywidualna zamiast drużynowej. Takie AGO zobaczyliśmy w Katowicach, a takiego nie chcemy.

3) Jeden dzik to za mało

Kiedy Karol "repo" Cybluski napisał, że Sebastian "NEEX' Trela to obecnie najlepszy snajper w Polsce, wielu drwiło. Prawda jest taka, że repo miał racje. Niemniej jeden neex to za mało, aby przeciwstawić się PACT. lunatic i jego ekipa grała pewnie i skrupulatnie skorzystała ze słabszej formy oponenta. Szkoda, że IB tak łatwo oddało ten mecz. Liczyłem na więcej.

4) Cała naprzód, na otwarte morze!

Virtus.Pro nie zwalnia tempa. Najpierw ARCYważne zwycięstwo w ćwierćfinale #4 otwartych kwalifikacji do EU Minora, potem zapewnienie sobie biletu do zamkniętych eliminacji, a tera zwycięstwo z AGO. Wydaje się, że statek pod banderą VP jest gotów wyjść na otwarte morze. Wiatr w żagle już wieje, tylko z północy zbiera się na sztorm. Czy x-kom team dokona abordażu na kapitańskim statku?

5) ESL Polska wie jak zrobić show

Ostatni wniosek będzie w pełni poświęcony organizatorom eventu - ESL Polska. Firma odpowiedzialna za turniej ESL Mistrzostwa Polski po raz kolejny potwierdziła, że wie jak robić fajne rozgrywki. Komplet publiczności, świetna praca kamer, niesamowite wrażenia wizualne, to wszystko sprawiło, że projekt pod nazwą ESL Mistrzostwa Polski zasługuje na duże brawa.

Zobacz komentarze