Drugi sezon EDC nadchodzi. W akcji zobaczymy Wisłę Kraków!

EDC Foto: Materiały prasowe

Pierwszy sezon European Development Championship został przyjęty bardzo ciepło przez społeczność CS:GO. Teraz nadeszła pora, w której Eden Esports i Fantasyexpo ogłosili drugą edycję, ponownie z pulą nagród w wysokości 30 000 dolarów!

Inauguracyjne rozgrywki dostarczyły widzom wielu emocji, świetnych meczów i niespodziewanych wyników. Podczas czterech tygodni rozgrywek, oficjalną transmisję i transmisje partnerów wydarzenia odwiedziło łącznie ponad 1 200 000 unikalnych widzów. Bez wątpienia jest to wynik robiący wrażenie.

Podczas pierwszego sezonu, drużyna K23 okazała się być najlepsza pokonując zespół Movistar Riders w wielkim finale i zgarniając tym samym pierwsze miejsce w całym wydarzeniu. Wartym wspomnienia są również zawodnicy Na'Vi Juniors, którzy swą przygodę zaczęli w turnieju Wildcard, a dotarli aż do półfinału plasując się tym samym na pozycji 3-4 i zaskoczyli całą społeczność CS:GO ich świetną dyspozycją.

Drugi sezon ponownie rozpocznie turniej Wildcard, który startuje się już 21 stycznia i potrwa trzy dni. Szesnaście drużyn biorących udział, podzielone zostanie na cztery grupy. Osiem zespołów awansuje do fazy play-off, tak aby ostatecznie wyłonić dwójkę najlepszych drużyn, które awansują do głównej fazy turnieju z pulą nagród w wysokości 30 000 dolarów.

Pełna lista zespołów, które swoje rozgrywki rozpoczynają już 21 stycznia wygląda następująco:

EDC - lista drużyn Foto: Materiały prasowe

Najważniejszy etap, czyli faza główna rozpocznie się 5 lutego, a pełna lista drużyn, które wezmą w niej udział ogłoszona zostanie w przyszłym tygodniu. Partnerem głównym rozgrywek jest GamingMalta. Ponadto rozgrywki wspierane są przez partnerów: Pari Match, HellCase oraz GRID

Zobacz komentarze