Sprout odpada z DreamHack Open Fall

Sprout Foto: Sprout

Sprout narobiło nam apetytu na wielki sukces podczas DreamHack Open Fall. Polsko-niemiecka formacja wyglądała dobrze na tle formacji ze światowej czołówki. W II rundzie drabinki przegranych czekała ich przeprawa przez drugą najlepszą ekipę świata - Heroic.

Rywalizacja ta miała rozegrać się na de_mirage, train i nuke. Pierwsza plansza padła łupem Duńczyków, mimo że pierwsze cztery punkty wpadły na konto niemiecko-polskiej formacji. Potem jednak Heroic przejęło kompletnie inicjatywę, a Martin "stavn" Lund rozdawał heady na lewo i prawo. Druga drużyna świata w pierwszej części zanotowała 10 punktów, a po zmianie stron, po drobnych kłopotach, zakończyła wynikiem 16-11.

Pociągi były mapą wybraną przez Heroic, ale to Sprout rozdawało karty. Wielką pracę robili Michał "statchie" Rudzki i Josef "faveN" Baumann, którzy zagwarantowali swojej drużynie 7 punktów przewagi do przerwy. W drugiej części problemy Sprout zaczęły narastać, Heroic czuło się coraz pewniej, notując kolejne rundy. Ostatecznie jednak mistrzowie Niemiec zdołali dowieźć zwycięstwo.

Trzecia mapa była zdecydowanie najbardziej wyrównana. Choć początkowo to drużyna Polaków prowadziła grę, później znowu do głosu doszli Duńczycy. W drugiej części wychodząc na prowadzenie i kończąc mecz wynikiem 16:11. Czego zabrakło Sprout? Chyba topowoego Dychy. Paweł nie zagrał źle, ale na pewno nie był tak znaczącą postacią, jak w poprzednich meczach. Czwartkowa porażka oznacza koniec przygody Sprout podczas Dreamhack Open Fall.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze