Diabelsko ciekawy event, czyli o warszawskich eliminacjach do GG League

devilsone
devilsone Foto: GG League

Nie samym CS:GO człowiek żyje i choć turniej, w którym devils.one zdobyło bilet na rozgrywki w Poznaniu, był główną atrakcją wydarzenia, to organizatorzy dali gościom mnóstwo możliwości na weekendowy relaks. O devils.one, strefie EXPO, konkursach i opóźnieniach słów kilka.

Na wejściu można było zaopatrzyć się w zastrzyk energii w postaci Red Bulla. Jeżeli chodzi o CS:GO, grupowe rozgrywki eliminacji odbyły się w sobotę. Fanów przyszło całkiem sporo, w końcu o awans na GG League rywalizowały cztery polskie zespoły. Niestety, tylko jeden zakwalifikował się do fazy pucharowej. Był to nasz jedyny akcent w półfinałach, ale cóż te "Diabły" wyczyniały! Ekipa devils.one fenomenalnie poradziła sobie na drodze do triumfu z PRO100, ALTERNATE aTTaX, Tricked oraz NoChance.

GG League Foto: GG League

Na pewno brakowało nam na tym turnieju Pawła "innocenta" Mocka i Konrada "EXUSa" Jeńczenia, którzy mieli się pojawić, ale skład 2k19PL zmienił się na chwilę przed rozgrywkami. Cieszymy się jednak z sukcesu polskiego zespołu, w tym debiutującego na lanie Pawła "dychy" Dychy. "Diabły" nie przegrały ani jednej mapy, a sam zawodnik cieszy się ze stuprocentowego win ratio. Po sukcesie devils.one udało nam się porozmawiać z Jackiem "minisem" Jeziakiem. Wywiad dostępny jest tutaj.

Pierwszego dnia Ł3 Gaming Convention byliśmy świadkami ciekawego konkursu. Dycha dał wszystkim zapalonym amatorom piłki nożnej szansę na zgarnięcie koszulki devils.one ze swoim podpisem. Rywalizacja polegała na podbijaniu piłki - wygrywał ten, kto więcej razy podrzucił ją nogą. Jeden z naszych redaktorów był bliski zgarnięcia tej nagrody, ale los zesłał mu silniejszego rywala.

Na stadionie Legii Warszawy pojawili się esportowi zawodnicy tej drużyny. Miłosz "milosz93" Bogdanowski i Michał "Sroka" Srokosz oglądali otwarty turniej FIFA19 Legia Community Cup. Fani mogli przybić z nimi piątkę i zrobić wspólne zdjęcie. Zainteresowaniem cieszyli się także zawodnicy CS:GO, z którymi fani z wielką chęcią rozmawiali. My zapytaliśmy Mateusza "mantuu" Wilczewskiego, członka niemieckiej formacji ALTERNATE aTTax, o jego wrażenia z gry w zagranicznym zespole. Rozmowa dostępna jest tutaj.

GG League Foto: GG League

W trakcie przerw między meczami, a tych z przyczyn niezależnych od organizatorów kilka było, osoby odpowiedzialne za Ł3 Gaming Convention zadbały o uczestników wydarzenia. W strefie Free2Play fani mogli zmierzyć się na komputerach Actiny i monitorach iiyama w takich produkcjach jak CS:GO, Fortnite czy Apex Legends. Pomiędzy pojedynkami na głównej scenie, widzowie stoczyli własny turniej w Counter-Strike'a. W sektorze zakupów odwiedzający testowali klawiatury, myszki czy słuchawki. Tu też organizowane były konkursy, w których do wygrania były m.in. mechaniczne klawiatury czy powerbanki.

Stref było więcej, a w jednej z nich można było zaopatrzyć się w sprzęt komputerowy w atrakcyjnych cenach. Ci, którzy chcieli odpocząć od rywalizacji na PCtach, siadali w wygodnych fotelach i przy pomocy kierownicy spędzali czas w symulatorach jazdy. Pasjonaci wirtualnej rzeczywistości mieli okazję stanąć po jasnej lub ciemnej stronie mocy i stoczyć walkę na miecze świetlne. Fani gier retro spotykali się przy maszynach, na których grali w takie klasyki jak Mortal Kombat, Street Fighter czy Metal Slug. Głodomory udawały się na przerwę do food trucków ustawionych przed wejściem na wydarzenie.

GG League Foto: GG League

Event pomimo wspomnianych opóźnień można uznać za udany. Zainteresował on media i fanów, którzy licznie przybyli na stadion Legii Warszawy. Jeżeli jesteście ciekawi, jak wyglądały przygotowania do Ł3 Gaming Convention, to zachęcamy was do obejrzenia zapisu transmisji na naszym kanale na YouTube - EsportmaniaTV. Tam event manager, Piotr Adamski, podzielił się z nami ciekawymi informacjami i spostrzeżeniami dotyczącymi organizacji wydarzenia.

Kolejne eliminacje do GG League 2019 w Poznaniu odbędą się w Swarzędzu w dniach 6-7 kwietnia. Zapraszamy was serdecznie jako partner medialny wydarzenia. W turnieju CS:GO we wspomnianej miejscowości na pewno wezmą udział zespoły Efbijaj i Majesty. Nadal możecie powalczyć o miejsce na lanie. Kwalifikacje online do drugiego przystanku GG League odbędą się 26 marca i 28 marca, w obydwu przypadkach o godzinie 16. Zapisy dostępne są tutaj.

Zobacz komentarze