device najlepszym graczem ESL Pro League. To jego 7 wyróżnienie w tym roku

device Foto: Materiały prasowe

Nagroda dla najbardziej wartościowego gracza turnieju trafiła w ręce Nicolaia „device’a” Reedtza. Wszystko wskazuje na to, że Duńczyk zostanie również wybrany numerem jeden całego 2018 roku.

Rywalizacja indywidualności trwała aż do ostatnich rund duńskiego turnieju. Po pierwszych dwóch mapach wielkiego finału Keith „NAF” Markovic prowadził w wyścigu. Kanadyjczyk wypracował sobie rating na poziomie 1.31. Gwiazdor Astralis początkowo pozostawał niewidoczny, ale ostatecznie dowiódł swojej wartości na Inferno oraz Dust 2.

Choć Duńczyk wypadł poniżej oczekiwań w decydującym starciu, miał za sobą szereg świetnych występów we wcześniejszych meczach. Jego średnia ocena za całe zawody wynosiła 1.26. Na jego korzyść przemawiał również fakt, że jego drużyna stanęła na najwyższym stopniu podium. W efekcie po raz kolejny został wyróżniony przez serwis HLTV.

To już dwunasty medal w karierze device’a. Tylko w tym roku siedmiokrotnie zdobywał nagrodę za indywidualną dyspozycję.

Wkrótce serwis HLTV wskaże dwudziestu najlepszych graczy mijającego roku. W tej chwili Reedtz uchodzi za murowanego faworyta do zwycięstwa. Jego największym konkurentem jest Oleksandr „s1mple” Kostyliev. Ukrainiec wypada jednak znacznie słabiej pod względem osiągnięć zespołowych.

Zobacz komentarze