destru zmienia rolę w AVEZ. Koniec z trenowaniem

sany destru Foto: Avez Esport

Adam "destru" Gil z dniem dzisiejszym przestaje być trenerem AVEZ Esport. destru z Ośmiorniczkami pracował od kwietnia bieżącego roku. Teraz zajmie się rozwojem organizacji i kontaktem z mediami jako Dyrektor do spraw rozwoju i rzecznik prasowy.

AVEZ Esport od początku istnienia projektu szuka swojej ścieżki. O ile organizacja wydaje się być stabilna i podążać wielokierunkowo, tak tego samego na pewno nie możemy powiedzieć o jej męskiej drużynie CS:GO. Ciągłe zmiany, brak ustabilizowanego składu i formy, na pewno nie pomagał w realizacji projektu. Destru w kwietniu tego roku objął pracę jako trener Ośmiorniczek, ale przez 4 miesiące współpracy nie był wstanie poukładać ekipy Sany'ego. AVEZ rozczarowało zarówno na finałach Esportalu, jak i Polskiej Ligi Esportowej.

Wydaje się, że ostatnio drużyna w końcu zaczyna łapać wiatr w żagle. Zawodnicy destra doszli do finału zamkniętych kwalifikacji MSI MGA 2019, gdzie byli o krok od wyjazdu na finały światowe. Niemniej ponownie doszło tam do przetasowań kadrowych, ale tym razem w sztabie szkoleniowym. Destru przestał pełnił rolę trenera, a skupi się na rozwoju organizacji i kontakcie z mediami jako Dyrektor do spraw rozwoju i rzecznik prasowy.

W komunikacie medialnym dostaliśmy również potwierdzenie, że AVEZ cały czas szuka następców Wiktora "mynio" Kruka i Krzysztofa "Starka" Lewandrowskiego.

Zobacz komentarze