Czekamy, czekamy i się doczekamy? tuscan w końcu wraca?!

de_tuscan Foto: twitter.com/Nors3

Nieco starsi z was na pewno pamiętają de_tuscan, który w czasach CS 1.6 i CS: Source cieszył się wielką sympatią graczy. W CS:GO mapa miała przejść remake i trafić do pul map turniejowych. Od wielu lat na to czekamy i wygląda na to, że niebawem się doczekamy.

Odkąd z puli map turniejowych wypadł de_cobblestone, a taktyczni fanatycy przekonali się do vertigo, na forach dyskusyjnych i mediach społecznościowych trwa dyskusja na temat rotacji map w mapoolu. Oczywiście znajdą się tacy, którzy kochali cobbla, ale nie brakuje też miłośników vertigo. Niemniej rotacja map zawsze pobudza społeczność i wprowadza trochę powiewu świeżości w świat CS:GO.

Od początku sceny CS:GO czekamy na "grywalnego" tuscana, który w poprzednich wersjach gry rozkochał w sobie społeczność. Średnio co roku pojawiają się jakieś małe gwiazdki na niebie, że to już niebawem, że kilka tygodni czy miesięcy. Wydaje się jednak, że teraz jesteśmy już naprawdę bardzo blisko powrotu tuscana.

Nors3, który pracuje nad nową wersją tej mapy, napisał w mediach społecznościowych, że szuka prosów do przetestowania oficjalnej wersji tuscana i załączył także screen, jak będzie wyglądała owa plansza. Już widać, że będzie tam dużo kamienistych bloczków i trochę zieleni. Gdzie starsi gracze doskonale pamiętają, że mapa z czasów CS 1.6 czy CS:S opierała się w całości na piaskowym, pustynnym klimacie.

Zacieramy ręce, bo po pierwszych zdjęciach widać, że nowy tuscan rzeczywiście będzie odświeżony, ale miejmy nadzieję też "grywalny" na turniejach.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze