Cztery kraje debiutują w The International 9. W tym Polska

Michał "Nisha" Jankowski Foto: Starladder

The International 9 przywita cztery nowe narodowości na rosnącej liście krajów reprezentowanych podczas największej imprezy Dota 2 w roku, ponieważ całkowita liczba osiągnęła 40-stkę w tym roku. W tym zaszczytnym gronie zadebiutuje biało-czerwona flaga, którą dumnie będzie reprezentował Michał "Nisha" Jankowski.

Nowi przedstawiciele będą starali się naśladować sukces  Sumaila "SumaiL" Hassana.  Jako pierwszy pakistański przedstawiciel na TI, SumaiL zdołał wygrać rozgrywki z Evil Geniuses na TI5 w wieku zaledwie 16 lat, co później uczyniło go jednym z najmłodszych milionerów e-sportowych.

Chrapkę na powtórkę tej historii ma nasz Michał "Nisha" Janowski. Team Secret to jeden z głównych faworytów całej imprezy. Z resztą zagraniczne media są zgodne, że 18-latek z Polski to najciekawszy debiutant tegorocznego The International. Oprócz niego, po raz pierwszy swoich przedstawicieli na TI będą miały Boliwia - Adrian "Wisper" Cespedes Dobles, Norwegia - Tommy “Taiga” Le i Kirgistan - Evgeniy “Blizzy” Ree i Bakyt “Zayac” Emilzhanow.

Największą reprezentację, z resztą jak na każdym The International, będą miały Chiny. Co ciekawe będzie to tylko 18 zawodników, najmniej w historii ich startów. Turniej w The International odbędzie się w 15-25 sierpnia w Mercedes Benz Arena w Szanghaju, a pula nagród zawodów sięga już ponad 32 miliony dolarów.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze