CSPPA zbada z uniwersytetami psychikę graczy CS:GO

gracz
gracz Foto: Esportmania.pl

Stowarzyszenie Profesjonalnych Graczy CS:GO (CSPPA) nawiązało współpracę z brytyjskimi uniwersytetami w Chichester oraz Winchester. Celem jest przeprowadzenie badań na temat zdrowia psychicznego graczy CS:GO.

Projekt ma być prowadzony przez dr Phila Bircha, Bena Sharpa oraz dr Matta Smitha. Badani mają być byli gracze oraz trenerzy, co ma na celu zidentyfikować i zbadać czynniki wpływające na zdrowie profesjonalnych graczy CS:GO oraz głębsze zrozumienie tej kwestii.

Stowarzyszenie stara się "stworzyć zrównoważone środowisko pracy dla profesjonalnych graczy" i liczy na to, że te badania przybliży je do celu. W tym roku mieliśmy tak naprawdę falę odejść i urlopów z powodu wypalenia zawodowego. Pierwszy był Alez "ALEX" McMeekin, który odszedł z Vitality.

Potem w maju jak grom z jasnego nieba pojawiły się informacje o dwójce z Astralis - Lucas "gla1ve" Rossander i Andreas "Xyp9x" Hojsleth. Nie byli ostatnimi zawodnikami, którzy zdecydowali się na podobny krok. Wśród nich był Olof "olofmeister" Kajbjer z FaZe czy przykład z polskiego podwórka - Paweł "reatz" Jańczak.

Zobacz komentarze