Zawodnicy narzekają na przemęczenie. CSPPA zabrało głos

Astralis Foto: Adela Sznajder / ESL

CSPPA opublikowało oświadczenie, po tym jak gracze c0ntact skarżyli się na brak przerwy przed meczem z fnatic, decydującym o awansie do cs_summit 6.

- Po zakończeniu meczu z Complexity, moje plecy były w fatalnym stanie. Bolałą mnie głowa i miałem dreszcze, jakbym miał zaraz dostać gorączki. Potrzebowałbym tylko pół godziny, żeby na chwilę się położyć - pisał Luka "emi" Vuković.

Stowarzyszenie Profesjonalnych Zawodników Counter-Strike'a zabrało głos w tej sprawie. Działacze uważają, że jeśli drużyna ma rozegrać dwa mecze BO3 w ciągu jednego dnia, organizator turnieju powinien zapewnić co najmniej trzygodzinną przerwę między meczami. - Zachęcamy wszystkich organizatorów do przyjęcia takich zasad i unikania takich sytuacji - mówili działacze.

Harmonogram graczy CS:GO jest bardzo intensywny, szczególnie w czasach pandemii, gdy rozgrywki odbywają się online. Dodatkowo prawie wszystkie mecze rozgrywa się w formacie BO3. Nie wiadomo czy organizatorzy turniejów zastosują się do powyższych zaleceń. Są to tylko rekomendacje, które wydaje CSPPA i nie są w żaden sposób wiążące dla organizatorów.

Źródło: Materiały własne

Tematy

CS:GO

Zobacz komentarze