Zapadły decyzje w sprawie ESL Pro League!

ESL Pro League XI Foto: ESL

Organizator podjął trudną decyzję związaną z pandemią koronawirusa. Rozgrywki 11. sezonu ESL Pro League odbędą się online, a finały zostały przeniesione.

Z powodu dynamicznie rosnącej liczby zachorowań, ESL postanowiło przenieść turniej finałowy z Denver do studia w Europie, gdzie mecze odbędą się bez udziału publiczności.

Decyzja w dużej mierze jest podyktowana tym, że Malta, kraj, w którym początkowo miało się mieścić studio, wprowadził szerokie ograniczenia w podróżowaniu oraz ścisłe przepisy dotyczące kwarantanny. Te ograniczenia uniemożliwiłyby dużej liczbie pracowników ESL oraz większości zespołów dotarcie do tej lokalizacji.

- Zamiast setek graczy, trenerów, pracowników organizacji i ESL w jednym miejscu przez wiele tygodni, zawodnicy i ich zespoły grać będą z domów, gaming house'ów lub bootcampów. Mecze odbędą się na dedykowanych serwerach online. Zdecydowana większość zespółów jest już w Europie. Wszystkie drużyny i CSPPA wspierają nas w tej decyzji i oferują swoje udogodnienia oraz miejsca do gry dla graczy z innych krajów. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić jak najbezpieczniejsze środowisko - możemy przeczytać w oświadczeniu ESL.

Rozgrywki 11. sezonu ESL Pro League rozpoczną się w poniedziałek 16 marca. Faza grupowa zakończy się 4 kwietnia, a dzień później rozpoczną się play-offy, które potrwają 7 dni.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze