CS:GO wraca na LAN-a. Zaczynamy finały Polskiej Ligi Esportowej

Polska Liga Esportowa
Polska Liga Esportowa Foto: Polska Liga Esportowa

Finały Polskiej Ligi Esportowej to w zasadzie pierwszy turniej lanowy CS:GO w Polsce od IEM Katowice 2020. Oczywiście po drodze mieliśmy mniejsze imprezy np. turniej 2 vs 2, które miały miejsce w warunkach lanowych, jednak finały jednych z dwóch najważniejszych rozgrywek w kraju to co innego.

Już dziś naprzeciwko siebie staną zawodnicy Izako Boars oraz MAD DOG's PACT, którzy otworzą finałowy weekend. Obie formacje dość niepodziewanie wygrały mecze z wyżej notowanymi rywalami w drugiej fazie sezonu i dzięki temu znalazły się od razu w finale górnej drabinki. Teraz już tylko dwa zwycięstwa dzielą obie formacje od zgarnięcia 50 tys. złotych. W sezonie zasadniczym w bezpośrednim meczu lepsze okazało się PACT, które wygrało 2:1, ale było to już miesiąc temu, więc na pewno nie można skreślać "dzików".

W dolnej drabince z kolei zmierzą się ekipy Illuminar Gaming i Honoris. W składzie IHG zobaczymy ekipę, która już od dłuższego czasu nie reprezentuje organizacji, ale która zdecydowała się dokończyć wspólnie rozpoczęty turniej. Jednak to nie będzie łątwe spotkanie, bo Honoris to przecież aktualni mistrzowie ESL MP.

Wszystkie mecze odbywać się będą w formacie BO3, a zawodnicy rywalizują z warszawskiego Esports Performance Center. Transmisję z finałów znajdziecie tutaj.

Harmonogram spotkań:

18:00 Izako Boars vs MAD DOG's PACT

21:00 Honoris vs Illuminar Gaming

Zobacz komentarze