CS:GO wraca do internetu. ESL Pro League nie będzie na lanie

14. sezon ESL Pro League odbędzie się online
14. sezon ESL Pro League odbędzie się online Foto: ESL

Właśnie zakończony turniej IEM Cologne był pierwszą imprezą CS:GO zorganizowaną w warunkach lanowych od lutego 2019 r., gdy najlepsi zawodnicy z całego świata spotkali się w Katowicach. Niestety powrót do gry "na miejscu" nie trwał długo, bo nowy sezon ESL Pro League rozegrany będzie online.

ESL jako powody tej decyzji podaje oczywiste problemy organizacyjne. Ściągnięcie kilkunastu drużyn do jednego miejsca już jest logistyczną bolączką, a trzymanie reżimu sanitarnego przez cztery tygodnie byłby niezwykle wyczerpujące dla wszystkich – graczy, ekipy produkcyjnej, ekipy komentatorskiej.

"14. sezon ESL Pro League odbędzie się online z powodu niepewności związanej z ograniczeniami w podróżowaniu związanymi z COVID-19. Podczas podejmowania ostatecznej decyzji, 12 partnerskich drużyn ligi, Rada Graczy EPL oraz CSPPA były informowane o wszelkich zmianach. Turniej będzie rozgrywany analogicznie do Sezonu 13., a wszystkie 24 drużyny będą rywalizować ze swoich domów lub miejsc obozów w Europie." – czytamy w oświadczeniu organizatorów.

Natomiast jest nadzieja, że kolejne turnieje od ESL zostaną zorganizowane na lanie. Jak napisał na twitterze Michał "Carmac" Blicharz, VP Pro Gamingu w ESL, planowo IEM Fall i IEM Winter mają być przeprowadzone "na miejscu", a organizatorzy są coraz "kreatywniejsi" w znajdywaniu rozwiązań. Ale najlepszym sposobem w jaki można pomóc, to zaszczepienie się.

Zobacz komentarze