Source 2 szybciej niż się spodziewamy?

CS_GO
CS_GO Foto: Esportmania.pl

VNN Tyler, znany z kanału Valve News Network na swoim streamie powiedział kilka ciekawych rzeczy na temat zbliżającej się aktualizacji. Co może ona oznaczać dla graczy?

Przede wszystkim najważniejsza wiadomość jest taka, że według niego Source 2 może trafić do CSa nawet 13 maja. Jednak to nie wszystko. - Słyszałem od kilku zaufanych osób, że Source 2 nadejdzie raczej wcześniej niż później i że równie dobrze może to być nawet dzisiaj - powiedział. Oprócz tego mogliśmy usłyszeć, że pierwsze informacje mogą się pojawić w środę lub czwartek.

Tyler wspomniał również, że nowy silnik nie będzie miał większego wpływu na grafikę, która w 95% będzie taka sama jak teraz. Obecne mapy według niego również nie ulegną większej poprawie.

Streamer powołując się na FMPONE'a i ZooLa powiedział, że ten update będzie dobrą wiadomością dla twórców map, którzy będą mieli większe pole do popisu. Ponadto, są duże szanse, że najpierw Source 2 będzie dostępny w otwartej becie (tak jak to było z Dota 2), która może trwać miesiącami zanim trafi do wszystkich graczy. Wiązałoby się to z osobnym systemem dobierania graczy.

Nieoficjalnie mówi się również o tym, że Source 2 mógłby zostać zaimplementowany do CS:GO 18 maja. Jak będzie naprawdę? Miejmy nadzieję, że przekonamy się już niedługo.

Zobacz komentarze