Po co nam te wszystkie ligi dla singli?

Czy nie przywiązujemy zbyt dużej wagi do hubów na FACEIT?

Jesteśmy głęboko w ciemnej... końcówce europejskich średniaków. Organizacyjnie nasza scena nie ma czego się wstydzić, jednak pod względem poziomu rywalizacji jeszcze nigdy nie było tak źle. Słowa wszystkich sceptyków, że po polskim Virtus.pro nie będzie niczego, zdają się spełniać.

Ostatnio spore zamieszanie na scenie CS:GO spowodowało wyrzucenie wielu znanych graczy z FPLa. Dyskusje na facebookowych grupach odbywają się również na temat Polish Pro League (PPL) czy Pasha Gaming School (PGS). Czy aby na pewno te rozgrywki są tak ważne jak nam wszystkim się wydaje? Śmiem twierdzić, że nie. Uważam wręcz, że tak naprawdę nie są one naszej scenie w ogóle potrzebne.

CS:GO to gra zespołowa. Może to trochę banalne stwierdzenie z mojej strony, ale mam wrażenie, że nie wszyscy to rozumieją. Szczególnie wielu zawodników regularnie grających w PPL lub PGS. Większość gra pod siebie i pod statystyki indywidualne. Przyjęło się, że naszym graczom nie brakuje raczej umiejętności - problem jest raczej w grze zespołowej, emocjach i myśleniu w trakcie rozgrywki.

Moje zdanie jest takie, że potrzeba nam więcej oddolnych inicjatyw i turniejów. Zawodnicy powinni zbierać się w piątki i szlifować zespołową grę. Oprócz tego próbować swojego szczęścia w zagranicznych turniejach. Istotne według mnie jest to, aby robili to w miarę możliwości w stałych ekipach. Mamy wielu teoretycznie dobrych wolnych agentów, którzy próbują się zakwalifikować do najróżniejszych turniejów, grając w tymczasowych sklejkach. Chyba nie tędy droga.

Może już od początku przygody z grą, oprócz skilla może powinniśmy zwracać uwagę na aspekt zespołowy? Dlatego uważam, że bardziej pożyteczna by była wielopoziomowa liga z systemem spadków i awansów niż zamknięte ligi czy huby. Te powinniśmy zostawić dla streamerów czy graczy, którzy po prostu się bawią i produkują content. Nic dziwnego, że potem tacy gracze jak p1ter czy fr3nd nie są gotowi do gry w polskiej czołówce. Może i strzelać potrafią, ale nie to jest najważniejsze w tej grze.

Zapraszam do dyskusji!

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze