Kolejna zmiana przez koronawirusa. ESL One Rio przełożone!

Major Foto: Materiały prasowe

CSGO Major w Rio de Janeiro została przełożony na 19–22 listopada ze względu na globalną sytuację zdrowotną związaną z COVID-19. Pula nagród majowego Majora zostanie dodana do listopadowego Majora, więc rozgrywki będą miały pulę nagród w wysokości 2 milionów dolarów!

– Nasza decyzja jest bardzo trudna, ale zdrowie i bezpieczeństwo zawsze stoi na pierwszym miejscu“ – powiedział Ulrich Schulze, Senior Vice President w ESL. – Mimo niezwykle skomplikowanych okoliczności dla organizacji eventów na żywo, chcemy dostarczyć brazylijskim fanom CS:GO, Majora na jakiego zasługują. Będziemy nadal intensywnie pracować, aby dostarczyć społeczności CS:GO wysokiej jakości treści w tych trudnych czasach i już rozpoczynamy przygotowania listopadowego Majora w Rio.

Turniej zachowa rangę Majora i zastąpi drugie wydarzenie tej samej rangi planowane na koniec roku. Decyzja zapadła w porozumieniu z firmą Valve i jest podyktowana potrzebą zapewnienia bezpieczeństwa uczestników i kibiców w obliczu panującej pandemii. Faza play-off wydarzenia rozegrana zostanie w Jeunesse Arena w dniach 19-22 listopada. Z uwagi na to, że zamiast dwóch Majorów w tym roku, odbędzie się jeden, organizatorzy zdecydowali o dodaniu wiosennej puli nagród do edycji jesiennej. Dzięki temu w listopadowych rozgrywkach suma nagród sięgnie 2 mln dolarów.

Zobacz komentarze