Jak korzystać z mikrofonu w trakcie rozgrywki CS:GO?

csgo

Komunikacja w grach wieloosobowych to podstawa. Nie inaczej jest w przypadku Counter Strike’a. Wspólne podawanie informacji o położeniu rywali, ustalanie taktyk i proponowanie pomysłów na przeprowadzenie ataku lub skuteczną obronę — wszystko to sprawia, że zdobywanie zwycięstw staje się łatwiejsze, a sama rozgrywka przyjemniejsza. Jak jednak sprawić, aby inni gracze nas słyszeli?

Cały proces nie jest szczególnie wymagający. Przede wszystkim należy mieć mikrofon albo w słuchawkach, albo wbudowany już wcześniej w komputer. Bez niego ani rusz. W przypadku słuchawek, gdy podłączymy je do odpowiednich gniazd, a następnie wejdziemy do gry, nic nie powinno już stanowić przeszkody. Należy dołączyć do jakiejkolwiek gry, może to być zarówno mecz turniejowy, jak i tryb deathmatch czy uproszczony i kliknąć klawisz „k”. Będziemy słyszalni dla innych graczy w momencie, gdy w lewym dolnym rogu monitora, tuż pod czatem ujrzymy swój pseudonim w grze oraz awatar. Będzie to równoznaczne z tym że nas słychać.

Klawisz „k” ustawiony jest jako domyślny do używania mikrofonu. W ustawieniach gry swobodnie można zmienić go na inny zarówno na klawiaturze, jak i myszce. Jeżeli pomimo wykonania tego wszystkiego, co zostało opisane i tak nas nie słychać należy sprawdzić, czy aby mikrofon nie jest wadliwy albo słuchawki nie zostały źle podłączone. W najgorszym przypadku nasi współzawodnicy po prostu nas wyciszyli.

Źródło: Materiały własne

Tematy

CS:GO

Zobacz komentarze