Jak szybko wbić rangę w CS:GO?

rangi
rangi

Nie ma co się oszukiwać, że ranga w grze Counter-Strike: Global Offensive, to jednak z najważniejszych wyznaczników, szczególnie dla graczy poszukujących swoją pierwszą drużynę. Im wyższą rangę mamy, tym z lepszymi zawodnikami gramy, tym więcej się uczymy, tym lepiej po prostu gramy. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Jak działa sytem rang?

Rangi przydzielane są na podstawie punktów ELO. Im więcej meczów wygrywamy, tym szybciej awansujemy. Jeżeli w przeciwnej drużynie są wyższe rangi niż twoja, wówczas dostaniemy więcej punktów ELO, niż w przypadku gdyby w przeciwnym zespole byli zawodnicy o rangach mniejszych niż twoja. Mówiąc krótko, punkty elo, które dostaniemy za mecz sa uzależnione od średnich punktów twojej drużyny w stosunku do średniej rywali.

Jakie są rangi w CS:GO?

W CS:GO są trzy tryby gry. Najbardziej popularnym i najbardziej wartościowe odznaczenia rankingowe są traktowane z trybu Turniejowego. Tam najniższą rangą to Srebra I, a najwyższa Globalna Elita. Całkiem niedawno pojawiły się także tryby Skrzydłowego (od Srebra I do Globalnej Elity) oraz Strefa Zagrożenia (od Szczura Laboratoryjnego I do Wyjącego Alfy).

Jak szybko awansować?

Najprościej odpowiedzieć - dobrze strzelaj. Jeśli będziesz eliminował zespół przeciwników, co rundę, to na pewno szybko awansujesz. Oczywiście wszyscy przeżyliśmy takie mecze, w których robisz 40 fragów, a mimo to przegrywasz spotkanie. Znamy mecze, gdzie nasza drużyna kompletnie się nie komunikuje, a przeciwnik co rundę jest na naszych plecach po 20 sekunadach. Jak szybko awansować w CS:GO?

1) Graj z kumplami

Prostym sposobem jest rywalizacja wspólnie z kolegami, którzy są na twoim poziomie. Drużynowo jest dużo łatwiej wbić rangę, niż grając solo. Jeżeli jesteś nowym graczem i nie masz jeszcze znajomych na swoim poziomie, postaraj się dodawać graczy, z którymi grasz mmy, a widzisz, że dobrze zagrali. Może to będzie początek wspólnej, fajnej przygody?

2) Oglądaj prosów

Jeżeli chcesz dynamicznie poprawiać swoją grę i zaskakiwać rywali nowymi zagrywkami, oglądaj streamy proplayerów. Najlepsi gracze świata tj. NikO, s1mple czy shox, częstro streamują i można się od nich dużo nauczyć, jak zachowywać się w clutach, jak ustawiać się na pozycjach w CT, jak wchodzić na plecy nie będąc zauważonym. To na pewno pomoże usprawnić twoją grę i będziesz mógł zaskoczyć swoich oponentów.

3) Trenuj aima

Aby wygrać rundę, trzeba zlikwidować drużynę przeciwną. Aby zlikwidować drużynę przeciwną, trzeba oddawać celne strzały. Aby celnie strzelać, trzeba trenować aima. Prosta logika, Im szybciej i dokładniej będziesz strzelał do rywali, tym większa szansa na ich likwidację, a co za tym idzie, wygranie rundy i meczu. Trenuj aima na DM-ie bądź na botach. Poprawiaj swoją grę, rozgrzewaj rękę przed meczami i popraiwaj swojego aima każdego dnia.

Zobacz komentarze