Jak korzystać z koła czatu w CS:GO? Do czego służy?

System pingowania Foto: Valve

Operacja Broken Fang została ogłoszona przez Valve dziś w nocy. Niesie ona za sobą liczne zmiany, a także nowości. Jedną z nich jest tzw. koło czatu. Czym ono jest i jak z niego dobrze korzystać? Wszystko to zaraz przybliżymy!

Koło czatu albo też inaczej system „pingowania” są dobrze znanymi elementami innych gier, na przykład League of Legends. Jak działa to w CS:GO? W bardzo prosty sposób. Pod wybranym przyciskiem będzie wyświetlał się okrągły panel z różnego rodzaju komendami. Co ważne, jakie będą to komendy, wybieramy sobie sami w ustawieniach. Poza klasycznymi podziękowaniami, czy okrzykiem radości będzie można wybrać również te nieco bardziej przydatne, jak miejsce, w którym widzieliśmy wroga lub na którą strefę detonacji chcemy się udać.

Warto wspomnieć o tym, że nasze sygnały będą widoczne nie tylko na radarze, ale również przez ściany i na czacie w formie komend pisanych. Takie rozwiązania są już w innych grach i w CS:GO też mogą w pewnym stopniu ułatwić wzajemną komunikację. Pingowanie na mapie pozostanie w grze również po zakończeniu całej operacji, o której więcej pisaliśmy tutaj.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze