HAVU wygrało BLAST Rising. Dwa comebacki w finale!

HAVU - BLAST Rising
HAVU - BLAST Rising Foto: BLAST

Poznaliśmy zwycięzcę BLAST Rising. Zostało nim HAVU, które w finale pokonało brytyjskie Endpoint.

Obie ekipy przebyły długą drogę do tego finału. Endpoint rozprawiło się z AVEZ czy Nordavind, nie będąc po drodze faworytem żadnego ze spotkań. HAVU zgodnie z planem pokonało Japaleno i ALTERNATE aTTaX.

Pierwszą mapą finału było Vertigo wybrane przez Endpoint. Brytyjczycy zgodnie z planem okazali się lepsi na tej mapie. Jednak zanim wygrali musieli się najeść sporo strachu, bowiem przy wyniku 13:4 dali się dogonić przeciwnikom, co doprowadziło do dogrywki. W tej ostatecznie HAVU nie dało rady wygrać.

Endpoint świetnie rozpoczęło również na Trainie. Jednak HAVU zdołało się podnieść z wyniku 5:13 i wygrał 11 z 12 rund, co pozwoliło fińskiej ekipie doprowadzić w całym meczu do remisu 1:1. Decydujący okazał się Dust2. Tam jednak HAVU rozgromiło swoich przeciwników. Wynik 14:1 po pierwszej połowie skutecznie ustawił całą mapę i pozwolił "ZOREE" i jego kolegom cieszyć się z końcowego zwycięstwa.

W BLAST Rising udział brały dwie polskie ekipy. AVEZ zakończyło rywalizację w ćwierćfinale, zaś x-kom AGO odpadło już w fazie grupowej, kończąc ostatecznie na miejscu 13-16.

Zobacz komentarze