Zmiany w kwalifikacjach do Rio! Teraz nikt nie może być pewien

Major Foto: Materiały prasowe

Przesunięcie Majora w Rio spowodowało konieczność pochylenia się jeszcze raz nad kwalifikacjami do turnieju. Okazuje się, że zabawa zaczyna się w pewnym sensie od nowa.

Początkowo ESL One Rio de Janeiro miało się odbyć w maju. Jednak z powodu pandemii koronawirusa organizatorzy podjęli decyzję o przesunięciu rozgrywek na listopad. To spowodowało, że w tym roku będziemy mieć tylko jeden turniej rangi Major w CS:GO. Dlatego, że od ostatniego Majora minie ponad rok, organizatorzy chcą być pewni, że obecne zespoły posiadające status legend i pretendentów są nadal w świetnej formie. Jakie rozwiązanie znalazło Valve wraz z ESL?

W maju odbędzie się turniej ESL One: Road to Rio, w którym zagrają wyżej wspomniane ekipy, a oprócz nich łącznie 56 drużyn z całego globu. Drużyny będą rywalizować we własnych regionach. Podobny turniej odbędzie się jesienią, a wyniki w tych wydarzeniach pozwolą utworzyć Regional Major Rankings (RMR), który wyłoni 24 zespoły zaproszone do Rio.

Co ciekawe, Valve zachęca także organizatorów turniejów do zgłaszania własnych wydarzeń do Regional Major Rankings. Warunkiem jest jednak zaproszenie topowych drużyn z regionu. Znaczenia nie ma natomiast pula nagród czy format rozgrywek.

Ostatecznie na ESL One w Rio de Janeiro zaproszone zostaną 24 zespoły z sześciu regionów. Pula slotów została rozdzielona na podstawie wyników poszczególnych regionów w trakcie berlińskiego Majora. Dotychczasowe legendy i pretendenci będą mieć lekką przewagę w RMR - rozpoczną cykl z przydzielonymi punktami.

Podział slotów na regiony:

Podział miejsc na Majorze na regiony Foto: Valve
Zobacz komentarze