Dosia i Mou opuścili zespół przez koronawirusa

Dosia w barwach Gambit Foto: Twitter Gambit Esports

Zwycięzcy Majora w barwach Gambit postanowili przerwać swoją przygodę w Chinach. W obliczu kolejnych wiadomości związanych z coraz większą liczbą zarażonych osób - trudno im się dziwić.

Dosia oraz Mou w Chinach przebywali zaledwie przez miesiąc. Wcześniej przez pół roku "siedzieli" na ławce rezerwowych Gambit. "W związku z najnowszymi wiadomościami związanymi z koronawirusem w Chinach nie będziemy grać w zespole OneThree i nie zagramy w azjatyckich kwalifikacjach do Minora", ogłosił na swoim twitterze Rustem “mou” Telepov.

Przypomnijmy, że wspomniany duet był w ekipie, która wygrała PGL Majora w Krakowie w 2017 roku. Pozostałymi członkami tego składu byli Danylo “Zeus” Teslenko, Dauren “AdreN” Kystaubayev oraz Abay “Hobbit” Khasenov.

Obawy zawodników są zrozumiałe. Podzielają je z resztą organizatorzy WESG, którzy przełożyli kwalifikacje regionu Azja-Pacyfik. Nowy termin nie jest jeszcze znany. Na ten moment koronawirus zabił ponad 100 osób, a liczba zarażonych według różnych informacji osiągnęła już poziom ponad 3 tysiący.

Zobacz komentarze