AVEZ i PACT z awansem. Reszta nadal walczy

MINISE Foto: ACTINA PACT

Niedziela to sądny dzień dla polskich drużyn Counter Strike'a. Nasze zespoły walczą o awans do zamkniętych kwalifikacji cs_summit 6, a w dłuższej perspektywie o podtrzymanie marzenia o awansie na Majora.

Najkrócej trwał mecz AVEZ Esport. Ośmiornice najpierw zafundowały nam sporo emocji na Vertigo, gdzie ostatecznie wygrały po pięknym ace od Markosia. Potem byali i spółka dość łatwo wygrali Inferno, pozwalając Nordavind na zdobycie tylko pięciu rund. To sprawiło, że byli pierwszą polską ekipą, która zapewniła sobie awans do zamkniętych kwalifikacji.

Całe szczęście w ich ślady poszedł inny nasz zespół. Po trzech mapach z awansu cieszyć się mogła również ekipa Actina PACT. Minise i jego koledzy okazali się lepsi na Nuke oraz Trainie, na którym nie bez nerwów pokonali Team Secret. Polacy wypracowali początkowo sporą przewagę, ale nie mogli sobie poradzić z domknięciem meczu. Ostatecznie wszystko jednak potoczyło się po myśli PACT.

Pozostałe polskie ekipy niestety przegrały swoje ćwierćfinały. GRAFICIARZE łatwo ulegli FATE 0:2, a x-kom AGO nie poradziło sobie z Japaleno, przegrywając 1:2. Jastrzębie walczyły do końca. Na trzeciej mapie nawet mieliśmy dogrywkę, ale niestety Polacy nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Po stronie x-kom AGO nie najlepiej zagrał Furlan. Jednak trzeba napisać sprawiedliwie, że cały zespół popełnił masę bardzo prostych błędów. Teraz przed GRAFICIARZAMI i x-kom AGO walka o awans w drabince przegranych.

Zobacz komentarze