"Giniemy dla życia". Polscy piłkarze zagrają w CS:GO, by walczyć z COVID-19

Giniemy dla życia

Polscy piłkarze postanowili dołączyć do grona osób walczących z pandemią COVID-19. Co więcej, chcą zrobić to w nietypowy, esportowy sposób. Zamiast w rywalizacji na zielonej murawie, zobaczymy ich popisy w grze Counter-Strike: Global Offensive!

Wielu polskich piłkarz bardzo chętnie w czasie wolnym od treningów sięga po gry, zarówno na konsoli, jak na komputerze. Kiedyś faworytem była FIFA i jej tryb Ultimate Team, teraz na pierwszym miejscu wśród ulubionych gier polskich piłkarzy wydaje się znajdować Counter-Strike: Global Offensive.

Krystian Bielik Foto: instagram.com/ŁączyNasPiłka

– Może i jestem tylko piłkarzem, ale podobnie jak wy wszyscy zastanawiam się, jak mógłbym pomóc w obecnej sytuacji. Niewiele właściwie potrafię, ale dwie rzeczy na pewno. Pierwsza to gra w piłkę, ale piłka tym razem do niczego nam się nie przyda. Druga to Counter-Strike, który ma tę zaletę, że można go uprawiać bez wychodzenia z domu. Dlatego zaprosiłem dziewięciu znanych polskich piłkarzy i razem przeprowadzimy pokazową rozgrywkę CS pod nazwą Giniemy dla życia. Do wylicytowania koszulki każdego z uczestników. Zbieramy pieniądze na wsparcie polskiej ochrony zdrowia. Bądźcie z nami w piątek o 20:00– zapowiedział pomysłodawca całej akcji, Wojciech Pawłowski.

W meczu wezmą udział:także - Krystian Bielik, Karol Linetty, Mateusz Klich, Bartek Kapustka, Dawid Kownacki i Jakub Piotrowski. Nie zabraknie piłkarzy z ekstraklasowych boisk, swój udział zapowiedzieli Łukasz Zwoliński, Paweł Bochniewicz oraz Mateusz Matras.

Charytatywna inicjatywa polskich piłkarzy nosi nazwę "Giniemy dla życia". Będzie to pokazowy mecz Counter-Strike: Global Offensive, który odbędzie się w piątek, 27 marca o 20:00. W trakcie show będzie prowadzona licytacja koszulek oraz zrzutka, w której możecie wziąć udział już teraz tutaj. Cały dochód z akcji zasili konto polskiej służby zdrowia.

10 polskich gwiazd sportu, które uwielbiają gry

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze