Polski CS: Od 1. miejsca Virtus.pro do pustki w TOP 50 [INFOGRAFIKA]

Co stało się z polskimi ekipami Counter-Strike'a? Jeszcze niedawno tysiące, jak nie miliony Polaków pasjonowało się niesamowitą gra Virtus.pro, nieźle spisywały się też inne teamy. Dziś po tych czasach pozostało tylko wspomnienie. Prezentujemy sytuację polskich ekip według rankingu HLTV - prestiżowego zestawienia popularnego serwisu zajmującego się Counter-Strike'em.

Jeszcze w 2016 roku na pierwszym miejscu prestiżowego rankingu mogliśmy podziwiać polską ekipę Virtus.pro. W ostatnim notowaniu nie znajdziemy żadnej naszej ekipy w TOP 50. Tak złej sytuacji nie było jeszcze nigdy.

Na przestrzeni ostatnich lat nikt nawet się nie zbliżył do osiągnięć Virtusów. Absolutnym maksimum, na które było stać pozostałe polskie ekipy były okolice dwudziestego miejsca w rankingu. Teraz na taką sytuację byśmy spojrzeli jednak z zadowoleniem.

Obecnie najwyżej notowanym polskim zespołem jest AVEZ Esport na 53. miejscu w rankingu, a trzy oczka niżej znajduje się x-kom AGO. W pierwszej setce jest jeszcze Actina PACT (83. pozycja). Illuminar Gaming, które z powodu zmiany składu musi zbierać punkty od nowa, jest na 245. miejscu.

W Twoje ręce oddajemy infografikę, która składa się z dwóch części. W pierwszej znajdziesz miejsca polskich ekip w rankingu HLTV, rozpoczynając od notowania, w którym VP było na czele, a kończąc na 30 marca 2020 r. Aby zespół pojawił się na naszym wykresie, wymogiem było znalezienie się choć raz w TOP50 rankingu. Zastosowaliśmy jednak wyjątki od reguły w przypadku znanych organizacji, np. Izako Boars.

W drugiej części znajdują się wykresy przedstawiające miejsca zespołów poszczególnych zawodników. Wybraliśmy graczy, których wykresy wg nas będą najciekawsze. Kryterium była również gra w minimum trzech różnych organizacjach od jesieni 2016 roku. Warto zauważyć, że tutaj kierowaliśmy się historią zawodników na portalu HLTV. W niektórych przypadkach na Liquipedii można zauważyć, że dani zawodnicy grali w większej liczbie zespołów. Jednak ranking HLTV ich nie uwzględniał. Nie braliśmy pod uwagę również okresów na ławce rezerwowych. Poniższe daty służą temu, aby zobrazować okres, który wzięliśmy pod uwagę.

Polacy w rankingu HLTV (Infograficy.pl)

Tematy

ZwD - Czas wolny

Virtus.Pro

Counter-Strike

Zobacz komentarze

Zobacz także

Lista artykułów

Rozwiń więcej