S1mple, Dev1ce i światowa czołówka o operacji CS:GO. Opinie? Jak najlepsze!

S1mple Foto: Facebook

Dokładnie 2 lata i 6 dni, tyle czasu gracze CS:GO musieli czekać na nową operację. Aktualizacja wprowadzającą operację Shattered Web, którą opisywaliśmy Wam w jednym z poprzednich artykułów, do którego odsyłamy, przyniosła wiele ciekawych zmian dotyczących map, broni i wielu aspektów gry. W tym tekście odpowiemy sobie na pytanie: jak zareagowała na to wszystko społeczność?

Tak niespodziewana i tak duża aktualizacja wzbudziła przede wszystkim ogromne zdziwienie społeczności - począwszy od zwykłych graczy do profesjonalnych zawodników. Możemy stwierdzić, że na pewno pierwsze wrażenie co do zmian jest pozytywne. Zawodnik Astralis, Nicolai „device” Reedtz,zwrócił szczególną uwagę na zmiany na mapie Vertigo, które w jego opinii są bardzo dobre, a w samej grze przyszedł czas na nową metę dostosowywania modeli postaci do kolorystyki map. Ciekawe spostrzeżenia!

Wielu graczy może odetchnąć z ulgą, ponieważ Valve wysłuchało ich próśb i SG553 wreszcie zostało osłabione. Jednocześnie zmiany dotknęły również takich karabinów jak FAMAS i Galil-AR, których celność została zwiększona, a cena zmniejszona. Pewien możliwe że nadchodzący problem poruszył na swoim Twitterze zawodnik NiP, Jonas „Lekr0” Olofsson.

Podobnie do sprawy podchodzi gracz amerykańskiego Evil Geniuses Ethan „Ethan” Arnold, według którego zmiany w tych karabinach mogą być groźniejsze niż granie trzech SG w drugiej rundzie.

Czy uwagi „Lekr0” i „Ethan’a” są słuszne? Czy wyżej wymienione zmiany w broniach spowodują, że meta gry się zmieni? Profesjonalni zawodnicy zaczną używać masowo Galila i FAMASA? O tym się na pewno niedługo przekonamy!

Nowe modele postaci przykuły szczególną uwagę zawodników Team Liquid. Russel „Twistzz” Van Dulken i Nick „nitr0” Canella wspomnieli o tym, że już jakiś czas temu zwracali uwagę na dodanie takowych skinów. Panowie bez wątpienia ucieszyli się na widok takich zmian i osobiście nie możemy doczekać się, aby obejrzeć ich w nowych skórkach na serwerze!

Podobny entuzjazm jak gracze amerykańskiego Liquid podziela zawodnik Natus Vincere Aleksandr „s1mple” Kostyliev, według którego nowe modele wyglądają po prostu niesamowicie!

Mohan „launders” Govindasamy, czyli znany komentator CS:GO zwrócił uwagę na nowy system odbierania nagród i wykonywania misji, za które odblokowujemy gwiazdki. Jak widać, format przypominający trochę ten pochodzący z popularnego battle royala ze stajni Epic Games przypadł do gustu również fanom FPS-a od Valve.

Podsumowując, aktualizacja została odebrana bardzo pozytywnie co potwierdza również wiele innych wpisów w mediach społecznościowych.

Jak jej zmiany wpłyną na grę? To będziemy mogli ocenić dopiero za jakiś czas, teraz jest zdecydowanie za wcześnie na takie prognozy!

autor: Maciej Skorupa

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze