Codewise Unicorns i Adive zdobywają brązowe medale Polskiej Ligi Esportowej

Codewise Unicorns PLE Foto: Maciej Kołek / Polska Liga Esportowa

Choć lanowe finały Polskiej Ligi Esportowej odbyły się ponad tydzień temu, trzeci sezon zmagań można zamknąć dopiero teraz. Drużyny CS:GO oraz LoL rozegrały mecze o trzecie miejsce. Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy Codewise Unicorns oraz Adive.

Izako Boars 2:0 Codewise Unicorns

Overpass 8:16, Inferno 7:16

W Kielcach Dziki były o włos od pokonania AGO. Z kolei Jednorożce były wyraźnie słabsze od tomorrow.gg. W efekcie Izako Boars uchodziło za zdecydowanego faworyta w pojedynku o 3. miejsce. O ile początek pierwszej mapy potwierdzał przedmeczowe prognozy, o tyle po zmianie stron stało się coś zupełnie nieoczekiwanego. Zawodnicy Codewise wygrali 9:0 w ataku na Overpassie i tym samym zapisali na swoim koncie pierwszą mapę.

Niespodziewany przebieg spotkania zdecydowanie osłabił entuzjazm podopiecznych Piotra „izaka” Skowyrskiego. W obronie na Inferno byli bezsilni i zdobyli zaledwie 4 punkty. Po przerwie również nie udało im się przełamać przeciwników. Reprezentanci Codewise Unicorns odnieśli zwycięstwo i tym samym wzbogacili się o 8 tysięcy złotych.

Adive 2:0 Pompa Team

Adive wygrało z Pompa Team w meczu o brązowy medal. Zwycięstwo było ukoronowaniem całego świetnego sezonu. Nagrodą za 3. miejsce było 4,8 tysiąca złotych. Spotkanie niestety nie było transmitowane.

Źródło: Materiały prasowe

Tematy

esport

Zobacz komentarze