Co da aktualizacja Valoranta 1.02?

Valorant Foto: Riot Games

Długo musieli czekać fani Valoranta na wprowadzenie rankedów, ale upragniony moment zbliża się wielkimi krokami. Wszystko za sprawą aktualizacji 1.02, która lada moment zadebiutuje na serwerach.

Obróbce liftingowej poddano m.in. interfesj menu. Co ciekawe, producenci gry zastrzegają, że początkowo może być on drażniący, ale w dalszej perspektywie graczom spodoba się nowy styl. Nowy styl wprowadzono także na mapach, gdzie niektóre obszary zostały zmodyfikowane. Producentom chodziło o to, aby nie nadużywać umiejętności specjalnych w danych obszarach mapy co rundę, a każdą turę rozgrywać w inny sposób.

Zmiany dotknęły także postacie, a największe innowacje wprowadzono w Viper. Po pierwsze, i chyba najistotniejsze zmieniono Toksyczną Zasłonę. Emitery stawiane przez Viper to teoretycznie potężne narzędzie ograniczające wizję, jednak jej dostępność była okropna, przez co skutecznie działała tylko w kilku miejscach na większości map. Zmiana powinna umożliwić Viper ograniczenie przeciwnikom widzenia oraz odizolowanie pewnych obszarów na mapach, by stworzyć dywersję lub pomóc przejąć teren. Z kolei Jadowite Ukąszenie przez jakiś czas uczyni nas bardziej podatnymi na obrażenia, a Toksyczna Chmura regenerować się będzie już nie 5, a 6 sekund.

Oprócz tego podjęto prace liftingowe na mapach, tak by nieco zmienić kąty wychylania i odświeżyć rozgrywkę. Zmieniono też możliwość ucieczki po trafieniu, zmniejszając procentowe spowolnienie. To w praktyce oznacza, że jeżeli będziecie blisko ściany lub osłony i dostaniecie strzał, będzie większa szansa na to, że zdążycie się schować.

To tylko naszym zdaniem najważniejsze zmiany, jakie niesie ze sobą aktualizacja 1.02. Niemniej wszystkie rozmaitości, jakie oferuje nowa aktualizacja znajdziecie tutaj.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze