Boombl4 tłumaczy, dlaczego żadna ekipa CS:GO nie może utrzymać się na czele rankingu

Boombl4
Boombl4 Foto: ESL

Zdaniem Rosjanina reprezentującego Natus Vincere nie ma szans na to, by któraś z ekip na stałe utrzymała się na pierwszym miejscu rankingu HLTV, a długa seria Astralis była odosobnionym przypadkiem.

W rozmowie z HLTV Kiriłł "Boombl4" Michaiłow zdradził, że jego zdaniem w takiej grze jak CS:GO niesamowicie trudno jest utrzymać regularność w wynikach. – Tak naprawdę jedynym zespołem, który osiągnął stabilność, było Astralis, a i tak doprowadziło to niektórych graczy do wypalenia i odejścia – powiedział Rosjanin.

Zarówno Astralis jak i Team Liquid, dwie najwyżej notowane drużyny ostatnich lat, miały trudności w regularnym zwyciężaniu na turniejach. W duńskiej organizacji dwaj gracze są na zwolnieniach lekarskich, ponieważ mierzą się z wypaleniem zawodowym.

Dodajmy, że w ostatnim notowaniu rankingu HLTV (13 lipca) Astralis po raz pierwszy od czterech lat wypadło z pierwszej dziesiątki. Liderem od niedawna jest BIG, wyprzedzając Vitality oraz Evil Geniuses. Reprezentowane przez Boombl4 Natus Vincere zajmuje czwartą lokatę, choć jeszcze kilka tygodni temu było liderem.

Na podstawie: win.gg

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze