BLAST Pro Series pod ostrzałem! Czeka nas zmiana w formacie rozgrywek

Astralis
Astralis Foto: Adela Sznajder / ESL

Nie jeden fan czy profesjonalny gracz przeklinał format BLAST Pro Series. Ogromna liczba BO1 nie każdemu przypadła do gustu, dlatego RFRSH Entertainment zdecydowało się na zmiany.

Społeczności esportu nie tylko przeszkadza rodzaj rozgrywek, ale także irytuje ją, że Astralis odpuściło kilka większych wydarzeń, aby rywalizować w Miami czy Madrycie. Warto zaznaczyć, że organizator, czyli RFRSH Entertainment, odpowiada także duńskiej formacji za działania strategiczne i marketingowe. Stąd część fanów uważa, że firma "zawłaszcza" sobie drużynę. Warto wspomnieć, że sam Magisk powiedział w wywiadzie, iż jego zespołowi BO1 zwyczajnie nie leży.

– Rozgrywki w Los Angeles będą naszym pierwszym turniejem, w którym półfinały odbędą się w formacie BO3. Będziemy udoskonalać nasze wydarzenia w ciagu 2019 roku i zbudujemy je na fundamentach, które sprawdzą się najlepiej – skomentował decyzję Jordi Roig, producent wykonawczy BLAST Pro Series.

Najbliższy turniej z serii BLAST Pro Series zawita do Los Angeles w dniach 13-14 lipca. Wśród potwierdzonych uczestników znajdują się: Cloud9, FaZe Clan, Team Liquid, MIBR oraz NRG.

Zobacz komentarze