Będą hity czy remisy? Startuje 2. kolejka ESL Mistrzostw Polski

AGO Esports Foto: AGO Esports

W poniedziałkowy wieczór startuje 2. kolejka ESL Mistrzostw Polski. Ta runda spotkań zapowiada się bardzo emocjonująco, albowiem będziemy świadkami dwóch hitowych spotkań. Na inaugurację zmagań zobaczymy starcie x-kom team i devils.one, a rundę zakończy rywalizacja AGO Esports i Virtus.Pro

x-kom team vs devils.one

Nasz typ: 1-1

Teoretycznie faworytem jest devils.one. Ekipa TaZa przebywa obecnie na bootcampie, co może być dodatkowym plusem w tym pojedynku. Wydaje się, że panowie zostawili za sobą zamieszanie z byłą organizacją i mogą się w pełni skupić na rywalizacji na serwerze. Z drugiej strony jednak rozpędzone x-kom team, które z dobrej strony zaprezentowało się podczas LOTTO PZP, a w miniony weekend wygrało regionalne eliminacje do turnieju Esportala. Myślę, że x-kom da duży opór ekipie Taza i wyczuwam remis.

Wisła Płock vs ERROR 404

Nasz typ: 1-1

Co prawda ERROR 404 jest jedyną drużyną, która inauguracyjną kolejkę zakończyła wynikiem 0:2, ale w starciu z AGO miała kilka fajnych momentów. Wisła Płock ostatnio jest pod sporym ostrzałem krytyki społeczności, ze względu na niespodziewane zmiany kadrowe. Teoretycznie to nie powinno się odbić na ich formie, ale przeczuwam, że ERROR urwie mapę przedstawicielom Wisły Płock.

Izako Boars vs PACT

Nasz typ: 2:0

Bardzo ciężki mecz do typowania. Spotykają się dwie ekipy reprezentujące zbliżony poziom. IB stać na dobre mecze, co pokazali w rywalizacji z VP, ale to samo możemy powiedzieć o PACT. Wydaje się, że goście zaczynają sobie układać grę z morelzem i będzie to wyglądać coraz lepiej. Trudno wyrokować na temat rezultatu. Stawiam na nieprzewidywalność Izako Boars.

Virtus.Pro vs AGO Esports

Nasz typ: 1:1

Kiedyś powiedziałbym, że to przedwczesny finał tych rozgrywek, ale zagadką jest forma obu ekip. Jedni i drudzy rozczarowali w eliminacjach na DreamHack Open Summer, więc ciężko przechylać szalę zwycięstwa na którąkolwiek ze stron. Z racji miejsca w rankingu faworytem jest AGO, ale VP łatwo skóry nie sprzeda.

Zobacz komentarze