Markoś w trybie God Mode. AVEZ w II rudzie zamkniętych eliminacji DH

Markoś Foto: Avez Esport

Nie pierwszy raz w tym roku polska drużyna zakwalifikowała się do zamkniętych eliminacji. Problem w tym, że zazwyczaj ta przygoda kończyła się bardzo szybko i o awansie na główny turniej nawet nie było mowy. Teraz może być inaczej.

AVEZ w ostatnim czasie gra naprawdę bardzo przyjemnie dla oka, a co bardziej powinno cieszyć ich szkoleniowca, każdy z zawodników wywiązuje się ze swojej roli znakomicie. W starciu z c0ntact jednak błyszczał tylko Kuba 'Markoś' Markowski. Snajper Polaków robił rzeczy niesamowite. W całej serii zanotował 78 eliminacji, w tym dwa ace'y i cztery wygrane sytuacje 1vs3. Czpaki z głów.

Gdy obie drużyny mierzyły się miesiąc temu w rozrywkach Malta Vibes, AVEZ gładko wygrało na de_mirage 16:4. Niestety widać było progres, jaki c0ntact poczyniło na przestrzeni tego czasu. Choć Polacy dwa razy wygrali pistole, nie wyciągnęli z tego żadnej korzyści i tym razem to oni dostali lanie.

Drugą mapą było de_vertigo, gdzie strzelcy AVEZ czują się jak ryby w wodzie. To pokazali dzień wcześniej w starciu z x-kom AGO, wracając z wyniku 4-12. Tutaj do przerwy przegrywali 6-9, ale też zdołali doprowadzić do remisu. W dogrywce nie pozostawili rywalowi już żadnych złudzeń. Absolutną bestią na vertigo był Markoś, który najpierw ugrał 1vs3 przy stanie 14-15, a potem po raz kolejny sam na trójkę rywali wygrał rundę dającą mapę Ośmiorniczkom.

Deciderem w tym starciu były popularne pociągi. Widać było, że zwycięstwo na de_vertigo dało kopa zawodnikom AVEZ i w pierwszej połowie grali jak najlepsza orkiestra świata. Batutę trzymał oczywiście Markoś, który do przerwy zgromadził 19 eliminacji, a jego kapela 11 rundy. Po przejściu do obrony, Ośmiorniczki miały drobne problemy, bo rywale złapali wiatr w żagle. Ostatecznie udało się dopełnić formalności i zwyciężyć spotkanie 2-1.

Problemów ze swoim rywalem nie miało Sprout. Polsko-niemiecka formacja rozprawiła się z FATE w dwóch mapach i pewnym krokiem awansowała do ćwierćfinału. Mecze drabinki wygranych od godziny 19:00.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze