AVEZ z awansem do zamkniętych kwalifikacji Flashpoint!

AVEZ
AVEZ

Nie tak dawno ogłoszono powrót turnieju Flashpoint. Będzie to już druga edycja, pula nagród pozostała identyczna. O awans do sezonu numer dwa walczyły również polskie ekipy. Otwarte kwalifikacje nie okazały się jednak zbyt szczęśliwe i miejsce w kolejnym etapie zdobyła jedynie jedna polska formacja — AVEZ Esport.

Pierwsze otwarte kwalifikacje nie dały żadnej z polskich drużyn awansu, w drugich sytuacja wyglądała lepiej. Do ostatniej rundy dotarły Illuminar Gaming oraz AVEZ Esport. Ci pierwsi pomimo zwycięstwa na pierwszej mapie w spotkaniu best of three przeciwko Nexus niestety nie dotrwali do końca i ostatecznie to reprezentanci rumuńskiej formacji okazali się lepsi. W przypadku Ośmiorniczek wszystko wyglądało o wiele lepiej i stabilniej. Pewnie brnęli oni przez całe kwalifikacje i równie pewnie wygrali decydujące starcie przeciwko Unique. Z drugiej tury kwalifikacji razem z AVEZ awansowały takie drużyny jak Lilmix, sAw oraz wspomniane wcześniej Nexus.

Zamknięte kwalifikacje wystartują już 12.10. Do tej pory poznaliśmy połowę, czyli osiem drużyn, które wezmą z nich udział. Druga ósemka to ekipy, które otrzymały bezpośrednie zaproszenie. Przypomnijmy tylko, że w poprzednim sezonie AVEZ również awansowało do etapu po otwartych kwalifikacjach, tam niestety zajęli ostatnie miejsce w swojej grupie i nie udało się zagrać w głównym turnieju. Czy w tym roku uda się osiągnąć lepszy wynik? Mamy taką nadzieję, bez wątpienia Ośmiorniczki są do tego zdolne!

Zobacz komentarze