AUG przeszedł do lamusa. Profesjonaliści już go nie wybierają

AUG

W weekend zakończyliśmy zmagania podczas StarLadder Berlin Major. Nadszedł, więc czas podsumowań i transferów na scenie. Jak się okazuje AUG kompletnie wypadł z łask profesjonalistów, będąc dopiero 7. najczęściej wybieraną bronią podczas turnieju w Niemczech.

W październiku 2018 roku Valve wywróciło świat CS:GO do góry nogami, a wszystko za sprawą AUGA, któremu producent gry zmniejszył rozrzut i cenę. To znacząco wpłynęło na znaną od lat metę, zdominowaną przez M4 i AK. AUG konsekwentnie, miesiąc po miesiącu zdobywał popularność do tego stopnia, że podczas pierwszej fazy Majora w Katowicach, karabin M4 wybrano zaledwie w 8.4 procentach sytuacji.

Sytuacja zmieniła się w czerwcu 2019 roku, gdy ponownie producent gry wpłynął na AUG-a. Tym razem nie była to przyjemna aktualizacja, albowiem powrócono do starej ceny i znerfiono szybkość strzelania. To poważnie osłabiło popularność wśród najlepszych graczy, a podczas lipcowych finałów ESL One Cologne 2019, był dopiero 5. najczęściej wybieraną bronią, trzecią po stronie broniącej.

Na zakończonym niedawno w Berlinie turnieju rangi Major, było jeszcze gorzej. AUG był dopiero 7. najczęściej wybieranym elementem ekwipunku, a po stronie CT dopiero czwartym! Ustąpił miejsca nie tylko M4A4, ale również MP9, UMP-45 i AWP.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze