ASTRALIS! ASTRALIS! ASTRALIS! Duńczycy trzeci raz z rzędu najlepsi na świecie!

Astralis Foto: StarLadder / Igor Bezborodov / Materiały prasowe

Oni znowu to zrobili! Duńska formacja Astralis pokonała AVANGAR w finale StarLadder Berlin Major i po raz kolejny wzniosła w górę puchar najbardziej prestiżowego turnieju na scenie Counter-Strike Global Offensive.

- Nie obawiamy się żadnej mapy ze strony AVANGAR. Jesteśmy dobrze przygotowani, co pokazaliśmy w meczu z NRG. Jeżeli wezmą de_dust 2, zagramy d2. Jeżeli wezmą traina, zagramy traina. - mówił przed tym spotkaniem kapitan Duńczyków, Lukas "gla1ve" Rossander. Przedstawiciele regionu CIS postawili jednak na opcję numer 1, a Astralis po prostu ich pokonało. Już w pierwszej rundzie dev1ce zlikwidował czterech rywali i szybko wyjaśnił sytuacje na serwerze. Na "piaskach" obserwowaliśmy wiele zaciętych rund, ale to Duńczycy wyszli z tego zwycięsko.

Świetne przygotowanie dało się odczuć także na pierwszej mapie. Na de_inferno, po stronie atakującej, Duńczycy pokazali jak klasowym są zespołem. Zwycięstwo pierwszej połówki 12:3, praktycznie zapewniło im triumf jeszcze przed przerwą. AVANGAR próbowało powrócić, ale świetna obrona zapewniła Astralis zwycięstwo 16:6.

To trzeci wygrany Major z rzędu przez formację prowadzoną przez gla1ve'a, a czwarty w historii. Wcześniej duńska ekipa zwyciężyła IEM Katowice 2019, FACEIT Major: London 2018 i ELEAGUE Major: Atlanta 2017. Co ciekawe, to właśnie dwa lata temu w Stanach Zjednoczonych Astralis przegrało jedyną do tej pory mapę w historii finałów Majorów. Było to w pojedynku z Virtus.Pro.

Wygrywają turniej w Berlinie zapewnił Duńczykom kolejny puchar do kolekcji i 500 tys. dolarów nagrody. AVANGAR za drugie miejsce zgarnęło 150, a Renegades i NRG po 70 tys. dolarów.

Zobacz komentarze