Astralis wygrywa Intel Extreme Masters w Katowicach!

Astralis Foto: ESL

Na ten mecz czekała społeczność całego esportu. Finał Majora w Katowicach, to bez dwóch zdań najważniejszy mecz 2019 roku. Na przeciwko siebie zasiadła fińska ekipa z ENCE i być może najlepsza drużyna w historii Counter-Strike: Global Offensive - Astralis.

Duńczycy w 2018 roku nie mieli sobie równych. Wygrali wszystkie najważniejsze turnieje, zgarnęli Intel Grand Slam, a przez wielu są wskazywani jako najlepsza drużyna w historii CS:GO. Finowie przystępowali do tego meczu z pozycji underdoga, bo ich obecność w finale to niezwykłe zaskoczenie. Jeszcze pół roku temu Team Kinguin gładko pokonało ich podczas DreamHack Open Montreal. Dziś Finowie zagrali w "finale finałów".

Pierwszą mapą ostatniego meczu IEM Katowice 2019 było de_train. ENCE mogło być zadowolone, bo to ich najlepsza mapa, i jeżeli gdzieś mieli szukać szansy w pojedynku z Astralis, to na "pociągach". Niestety pierwsza połówka nie poszła po ich myśli, bo na swoje konto zapisali tylko 4 rundy, a rywale aż 11. Po przerwie Finowie grali w obronie i tam spisywali się znacznie lepiej. Konsekwentnie odrabiali straty, ale tak doświadczony zespół jak Astralis nie mógł wypuścić takiej przewagi z rąk. Ostatecznie Duńczycy wygrali 16-11.

Drugą planszą finału było de_inferno. Wszyscy wiedzą jak mocne jest Astralis na tej mapie i już od początku to podkreślili. Co więcej, zaczęli po trudniejszej stronie atakującej, a mimo to zaliczyli 10 wygranych rund z rzędu! Mimo tak wielkiej determinacji, ENCE nie było w stanie odrobić tej przewagi. ASTRALIS WYGRAŁO INTEL EXTREME MASTERS 2019!

Astralis 2:0 ENCE

de_train 16-11

de_inferno 16-4

Zobacz komentarze