Astralis poza zasięgiem Team Liquid. Kolejne trofeum w dorobku Duńczyków

Astralis Foto: Adela Sznajder / ESL

Team Liquid podejmował Astralis w wielkim finale BLAST Pro Series Sao Paulo. Północnoamerykańska formacja wygrała pierwszą mapę, ale w dalszej części spotkania została zdeklasowana przez rywali.

Astralis 2:1 Team Liquid

Dust II 13:16

W pierwszej połowie sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Drużyny wymieniały się na prowadzeniu. Do przerwy reprezentanci Team Liquid wygrywali 8:7. Po zmianie stron natychmiast stracili inicjatywę. Duńczycy zdobyli kilka punktów i znaleźli się o krok od zwycięstwa. Ekipa Nicka „nitr0” Cannelli nie składała broni. Na ostatniej prostej przejęła kontrolę nad przebiegiem spotkania i sięgnęła po pierwszy punkt w serii.

Inferno 16:8

Druga mapa zaczęła się od absolutnej dominacji ze strony Astralis. Europejska formacja gładko doprowadziła do wyniku 10:0. W ostatnich rundach pierwszej połowy napotkała opór ze strony rywali. Przed zmiana stron prowadziła 11:4. Po przerwie sprawnie ostudziła entuzjazm przeciwników i wyrównała wynik serii.

Overpass 16:2

Zwycięzcy IEM Katowice Major od początku postawili twarde warunki. Tym razem byli jeszcze skuteczniejsi niż na poprzedniej mapie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13:2. Dotkliwa porażka znacznie osłabiła morale w obozie Team Liquid. Jake „Stewie2k” Yip i spółka nie mieli już nic do powiedzenia. Tuż po przerwie musieli skapitulować.

Klasyfikacja końcowa BLAST Pro Series Sao Paulo:

1. Astralis – 125 tys. dolarów

2. Team Liquid – 50 tys. dolarów

3. ENCE – 45 tys. dolarów

4. NiP – 15 tys. dolarów

5. FaZe Clan – 10 tys. dolarów

6. MIBR – 5 tys. dolarów

Zobacz komentarze