Astralis i Team Liquid w wielkim finale ESL Pro League

Team Liquid Foto: ESL

Astralis oraz Team Liquid stosunkowo gładko przebrnęli przez półfinały. Teraz stoczą bezpośredni pojedynek, którego stawką jest trofeum ESL Pro League. Duńczycy dodatkowo walczą o Intel Grand Slam.

Astralis 2:0 mousesports

Mirage 16:12, Inferno 16:5

Na pierwszej mapie duńska formacja niemal przez cały czas utrzymywała się na prowadzeniu. Przeciwnicy nie dawali za wygraną i uparcie gonili wynik spotkania. Ostatecznie nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Zawodnicy Astralis zdobyli pierwszy punkt w serii. Na drugiej arenie byli już niemal bezbłędni. Reprezentanci niemieckiej organizacji zdołali zapisać na swoim koncie jedynie pięć punktów. Finalnie musieli uznać wyższość konkurentów.

Team Liquid 2:0 MIBR

Cache 16:2, Overpass 16:8

Reprezentanci Team Liquid od początku dyktowali przeciwnikom warunki. Z dziecinną łatwością zbudowali wysoką przewagę. Zatrzymali się na moment przy stanie 9:0, ale szybko wrócili na właściwe tory. Pierwsza mapa zakończyła się wynikiem 16:2 na korzyść drużyny Epitacio „TACO” de Melo. Na drugiej arenie północnoamerykańska ekipa również zanotowała bardzo mocny początek. Najpierw wypracowała sobie rezultat 7:0, a do przerwy prowadziła 12:3. Po zmianie stron zawodnicy MIBR próbowali jeszcze odwrócić losy meczu, ale było już za późno. Team Liquid został drugim finalistą duńskiego turnieju.

Wielki finał rozpocznie się 9 grudnia o godzinie 16:00. W meczu będzie obowiązywać format BO5.

Zobacz komentarze