ARCYpółfinał. W finale ESL Mistrzostw Polski starcie TaZa i Snaxa

Arcy Foto: Materiały prasowe

W drugim półfinale ESL Mistrzostw Polski doszło do starcia Aristocracy i PACT. Choć "na papierze" to zespół ARCY był faworytem, w kuluarach eksperci stawiali na ich rywali. Wiktor "TaZ" Wojtas i jego koledzy brutalnie zweryfikowali te predykcje.

Pierwszą mapą półfinału było de_nuke. Mecze w ESL Mistrzostwach Polski udowodniły nam, że gra na tej planszy zupełnie zmieniła się względem poprzednich lat. Terroryści nie są już tak dominowani, a nawet wygrywają połówki. To potwierdziło się również w tym spotkaniu, bo PACT zapewniło sobie prowadzenie 9:6 przed zejściem na przerwę. Aristocracy jednak odrobiło straty, więc zobaczyliśmy dogrywkę. W doliczonych rundach lepsi jednak okazali się podopieczni Mariusza "Loorda" Cybulskiego.

Drugą areną półfinałowego starcia PACT i Arcy było de_mirage. Faworytem tej rywalizacji byli zawodnicy prowadzeni przez TaZa, albowiem mają prawie 70% skuteczności na mirage'u. Arcy zdominowało rywali po stronie atakującej, kończąc połówkę wynikiem 11:4. Niesamowite zawody rozgrywał Paweł "dycha" Dycha, który raz po raz popisywał się świetnymi eliminacjami. Dycha i jego zespół wygrali ARCYważną pistoletówkę, i choć wydawało się, że półfinałowe emocje się zakończą, PACT nie zamierzało odpuścić. Sygnał do ataku dał kapitan lunatic, który ugrał sytuację 1v3, zmniejszając straty do wyniku 9:13. Walka toczyła się do ostatnich rund, jednak Arcy nie pozwoliło odebrać sobie biletów do finału. Jutro ekipa TaZa zagra w finale 18. sezonu ESL Mistrzostw Polski.

Aristocracy 2:0 PACT

de_nuke 19:17

de_mirage 16:14

Zobacz komentarze