Kolejne usprawnienia antycheata w CS:GO!

CS:GO

Antycheat to podstawowy system każdej gry typu multiplayer. Bez tego ani rusz, no bo kogo nie irytują gracze korzystający z programów ułatwiających rozgrywkę? Jest to zachowanie niedopuszczalne i bardzo często, jest to jeden z głównych powodów narzekań społeczności danej gry. Valve od długiego czasu pracuje nad ulepszaniem swojego antycheata i po raz kolejny zaskakuje graczy CS:GO zmianami.

CS:GO jak… Valorant?

Pracownicy Valve wprowadzili do swojego produktu system przypominający bardzo mocno ten z Valoranta. W grze od Riot Games antycheat skanuje dokładnie pliki na komputerze, poszukując wśród nich możliwego, nielegalnego oprogramowania i od teraz podobnie będzie w Counter Strike’u. Jeżeli wykryte zostanie coś podejrzanego w plikach, nie będzie możliwości dołączenia do serwera chronionego przez VAC. W FPS-ie Riot Games gracz traci możliwość włączenia gry.

Kontrowersyjny antycheat

Często bywa też tak, że antycheat może wzbudzać kontrowersje. Albo dlatego, że nie działa albo działa zbyt rygorystycznie. Nie inaczej jest z systemem opisanym powyżej. W Valorancie niekiedy skanowanie było tak dogłębne, że oprogramowanie działające razem z np. myszką, czy klawiaturą wykrywane było jako nielegalne.

Dostępność w grze

Na razie, Valve testuje nowego antycheata w specjalnej becie, do której zaprasza wszystkich graczy. Kiedy pojawi się on wewnątrz CS:GO? Tego nie wiadomo. Być może jest to kwestia dwóch czy trzech tygodni, a może nawet kilku miesięcy. To się okaże.

Źródło: Materiały własne

Zobacz komentarze